Liga Europy: Ambitni Bratankowie postawili się Chelsea! Przełamanie Moraty

W minimalistyczny sposób podeszła do meczu z MOL Vidi FC Chelsea. Gospodarze zwyciężyli 1:0 po golu Álvaro Moraty z 70. minuty, jednak Węgrzy postawili Anglikom na Stamford Bridge twarde warunki i z pewnością mogą wrócić do domu z podniesionymi czołami!

Od początku meczu goście imponowali grą w obronie, przez co wydawało się, że Chelsea ma duży problem, by realnie zagrozić bramce Tomasa Tujvela. Pierwszą groźną akcję gospodarze stworzyli w 10. minucie, gdy w polu karnym znalazł się Emerson, a piłka po jego strzale z ostrego kąta poleciała tuż nad poprzeczką.

Sześć minut później bliski szczęścia był Morata, który otrzymał podanie od Pedro i następnie uderzył w kierunku prawego słupka, ale nieznacznie się pomylił.

Końcówka pierwszej połowy należała jednak do Węgrów, a właściwie do grającego w drużynie z Székesfehérváru Fracuza Loïca Nego, który dwukrotnie zagroził bramce strzeżonej przez Kepę Arrizabalagę. Najpierw uderzył on jednak za lekko i Hiszpan bez problemu złapał piłkę w rękawice, natomiast jego druga próba była już co prawda o wiele lepsza, jednak spaliła na panewce, ze względu na kapitalną paradę bramkarza.

Wynik został ostatecznie otwarty w 70. minucie, gdy Willian zgrał w polu karnym piłkę głową do nadbiegającego Moraty, a napastnik błyskawicznym strzałem wbił ją do bramki drużyny ze Stołecznego Białogrodu. Był to zarazem pierwszy gol Hiszpana od 18 sierpnia tego roku.

Węgrzy mieli jeszcze szansę na remis, jednak w 83. minucie intuicyjne uderzenie Istvána Kovácsa fenomenalnie obronił Arrizabalaga.

Chelsea FC - MOL Vidi FC 1:0 (0:0)
Bramka: Morata 70

Chelsea: Kepa Arrizabalaga - Davide Zappacosta - Gary Cahill, Andreas Christensen, Emerson - Mateo Kovacić, Cesc Fabregas - Ruben Loftus-Cheek (66' Ross Barkley) - Pedro (54' Eden Hazard), Álvaro Morata, Willian (74' Victor Moses).

MOL Vidi FC: Tomas Tujvel - Attila Fiola, Roland Juhász, Vinicius, Stopira - Loïc Nego, Anel Hadzic (83' Máté Pátkai), Boban Nikolov - Szabolcs Huszti (77' István Kovács), Georgi Milanov (83' Armin Hodzic) - Stefan Scepovic.

Żółte kartki: Morata - Nego, Huszti, Milanov.

Sędzia: Jaroslav Zelinka (Czechy).