Djurdjevic: Górnik to młody i odważny zespół

Piłka nożna
Djurdjevic: Górnik to młody i odważny zespół
fot. Cyfrasport

Piłkarze Lecha Poznań po długo wyczekiwanym zwycięstwie (nad Miedzią Legnica 2:1), kolejnych punktów szukać będą w piątek w Zabrzu. Dla mnie Górnik to młody i odważny zespół - powiedział trener poznaniaków Ivan Djurdjevic.

W ostatnią niedzielę "Kolejorz" przełamał serię meczów bez wygranej, pokonując nie bez kłopotu beniaminka z Legnicy 2:1. Kolejny rywalem lechitów będzie Górnik Zabrze, który w tym sezonie spisuje się znaczne gorzej niż przed rokiem.

 

- W tej lidze nie ma słabszych i gorszych drużyn, do każdego meczu trzeba podejść bardzo skoncentrowanym i ostrożnym. Dla mnie Górnik to młody i odważny zespół. Mają bardzo dobrego szkoleniowca i wielu piłkarzy. To, że teraz wiedzie im się nieco gorzej, to nic nie znaczy i nic nie zmienia w naszym nastawieniu - mówił Djurdjevic.

 

Serb wciąż nie może liczyć na wszystkich zawodników. Podczas, gdy jedni wracają do składu, inni doznają kontuzji. Kilka tygodni przerwy czeka Tomasza Cywkę, który w ostatnim czasie stał się ważnym ogniwem drużyny. Piłkarz, który grał zarówno w obronie, jak i w drugiej linii, uszkodził jedno z więzadeł pobocznych w kolanie.

 

- Urazy wynikają z bardzo różnych rzeczy. Boisko, na którym gramy, jest dosyć grząskie i musimy też więcej pracować na takiej murawie. Obecnie tych urazów jest dużo. Nie są to kontuzje długotrwałe, które wykluczyłyby zawodnika na pół roku czy dłużej. Niektóre są trochę niefortunne jak właśnie Cywki, który grał we wszystkich meczach. Zagrał agresywniej i niestety będzie musiał odpocząć - tłumaczył Djurdjevic, który cieszy się, że do składu wraca norweski obrońca Thomas Rogne.

 

- Jest już gotowy do gry, miał okazję tydzień temu wystąpić w meczu rezerw. Dobrze zagrał, strzelił nawet bramkę, a mógł dołożyć drugą - podkreślił.

 

Trener poznańskiej drużyny ze względu na liczne kontuzje, tymczasowo zrezygnował z ustawienia z trójką obrońców, ale jak zaznaczył, nie wyklucza, że jeszcze wróci do taktyki, którą stosował na początku sezonu.

 

- Cały czas pracujemy zarówno nad ustawieniem z trzema, jak i z czterema obrońcami. W związku z tym zawsze jest opcja, że zagramy trójką z tyłu. W ostatnich dwóch meczach graliśmy innym systemem i na razie nie będziemy tego zmieniać. Jednak po przerwie reprezentacyjnej sytuacja kadrowa może wyglądać jeszcze lepiej i wtedy pełnym składem będziemy pracować nad najlepszą dla nas opcją - wyjaśnił.

 

Mecz Górnika z Lechem rozegrany zostanie w piątek o godz. 20.30.

MM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze