Fortuna 1 Liga: Remis w Mielcu

W spotkaniu otwierającym 13. kolejkę Fortuna 1 Ligi PGE FKS Stal Mielec zremisowała z Odrą Opole 1:1. Mielczanie nie odnieśli zwycięstwa od siedmiu meczów, a piłkarze z Opola wciąż nie wygrali w tym sezonie meczu na wyjeździe.

Spotkanie rozpoczęło się od odważnych ataków z obu stron. Z czasem inicjatywę zaczęli jednak przejmować gospodarze, którzy nie zdołali jednak wykorzystać żadnej z kilku dogodnych sytuacji podbramkowych.

Po przerwie mielczanie nadal byli nieskuteczni. Przełomowy moment meczu nastąpił w 76. Minucie meczu. Mielczanie ruszyli z kontrą. Maksymilian Banaszewski zagrał do Mateusza Spychały, ten dośrodkował do Grzegorza Kuświka, który został kopnięty w polu karnym gości przez wprowadzonego kilka minut wcześniej Tomasa Mikinicia. Grzegorz Tomasiewicz skutecznie wykorzystał rzut karny.

W 85. minucie szturm na bramkę Stali przypuścili piłkarze Odry. Mateusz Czyżycki nie zdołał wykorzystać doskonałej sytuacji – dwa jego strzały zablokowali obrońcy gospodarzy. Chwilę później Bartosz Nowak popełnił faul przed polem karnym. Po rzucie wolnym Spychała zdołał wybić piłkę z linii bramkowej, ale Mikinić zdołał dobić ją z najbliższej odległości, rehabilitując się za wcześniejszy faul. To trafienie ustaliło wynik meczu, choć Ivan Martin z Odry trafił jeszcze w słupek w doliczonym czasie gry.

PGE FKS Stal Mielec – Odra Opole 1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Grzegorz Tomasiewicz (77–karny), 1:1 Tomas Mikinic (86).

Żółte kartki: Marcel Gąsior, Bartosz Nowak (Stal).

Sędzia: Paweł Malec (Łódź). Widzów:  2 597.