Liga Mistrzów w hokeju na trawie: zwycięstwo Grunwaldu w Barcelonie

Hokeiści na trawie Grunwaldu Poznań wygrali w Barcelonie z HC Mińsk 2:1 (1:0) w pierwszym meczu 1. rundy Ligi Mistrzów. W kolejnym spotkaniu podopieczni Karola Śnieżka w sobotę zmierzą się z Royal Leopold Bruksela.

Poznaniacy udanie rozpoczęli batalię w Lidze Mistrzów, choć w drugiej połowie przez długie minuty musieli odpierać napór mistrza Białorusi. Rywale nie wykorzystali też kilku krótkich rogów, świetnie w bramce spisywał się Mateusz Popiołkowski. Grunwald szukał okazji w kontrataku. Po jednym z nich Artur Mikuła podwyższył wynik. Wydawało się, że nic już złego nie może się przytrafić mistrzom Polski, ale Białorusini szybko zdobyli kontaktowego gola i poznaniacy do końca musieli drżeć o wynik.

W sobotę Grunwald zmierzy się z Royal Leopold, a na zakończenie imprezy Belgowie zagrają z HC Mińsk.

Rywalizacja w 1. rundzie toczy się w czterech trzyzespołowych grupach. Tylko zwycięzcy awansują do 1/8 finału, w której rozstawionych jest już 12 drużyn.

Wszystkie mecze rozgrywane są w Barcelonie, zawody potrwają do niedzieli.

Grunwald jest jedynym klubem w Europie, który brał udział we wszystkich 12 edycjach Ligi Mistrzów. Strzelec drugiej bramki dla wojskowych Mikuła również nieprzerwanie uczestniczy w LM od 2007 roku.

Grunwald Poznań - HC Mińsk 2:1 (1:0)

Bramki: Hulbój 13', Mikuła 56' - Koczkin 58'