Wielki sprawdzian przed PlusLigą! Startuje XIV Memoriał Gołasia

Siatkówka
Wielki sprawdzian przed PlusLigą! Startuje XIV Memoriał Gołasia
fot. PAP

W dniach 6-7 października w Zalasewie zostanie rozegrany XIV Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia. Dla czterech klubów PlusLigi to ważny sprawdzian przed rozpoczynającym się 12 października sezonem.

W XIV Memoriale Gołasia wystąpią: wicemistrz Polski ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Stocznia Szczecin, która przed sezonem znacznie wzmocniła skład, ONICO Warszawa z trenerem Stephane Antigą na ławce oraz Aluron Virtu Warta Zawiercie, którą wspierać będzie liczna grupa kibiców.  

 

Wszystkie zostały już wyprzedane, a w składach czterech drużyn doliczono się aż 17 uczestników zakończonych niedawno mistrzostw świata. Wśród nich złoci Polacy: Mateusz Bieniek, Aleksander Śliwka i Paweł Zatorski (ZAKSA), Bartosz Kwolek i Damian Wojtaszek (ONICO) oraz Bartosz Kurek (Stocznia). Trener szczecinian Michał Mieszko Gogol to z kolei asystent selekcjonera Vitala Heynena.

 

 

Czy wszyscy zaprezentują się w miejscowości Swarzędzu-Zalasewie? Od zwycięskiego finału z Brazylią (3:0) w Turynie nie minął przecież jeszcze nawet tydzień. 

 

– Rozsądek podpowiada – miesiąc urlopu dla chłopaków, serce mówi – przyjeżdżajcie do nas – powiedziała organizatorka turnieju Anna Sumelka.

 

Ekipa ONICO zapowiedziała pełny skład.

 

– To dopiero mój pierwszy tydzień w Warszawie, ale jestem naprawdę zachwycony. Czuję się bardzo podekscytowany, że wreszcie będę mógł rozegrać mecz w nowym klubie, pojechać na pierwszy wyjazd z drużyną. Ten weekend będzie dla nas sporym testem, bo przecież już za tydzień rozpoczynamy mecze w PlusLidze. Udział w takim turnieju i rozegranie spotkań z ligowymi rywalami jest dla nas bardzo cennym doświadczeniem. Jesteśmy na ostatniej prostej przygotowań i chcemy zaprezentować się z jak najlepszej strony – stwierdził środkowy Graham Vigrass.

 

 

Wśród gości specjalnych Memoriału będą: Giba, Stephane Antiga i Piotr Gacek. Podczas imprezy oficjalnie karierę siatkarską zakończy Dominik Witczak. 

 

Terminarz XIV Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia (Zalasewo, 6–7 października):

 

2018-10-06: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Stocznia Szczecin (sobota, godzina 13.00)
2018-10-06: ONICO Warszawa – Aluron Virtu Warta Zawiercie (sobota, godzina 17.00)

 

2018-10-07: mecz o III miejsce (niedziela, godzina 12.00)
2018-10-07: finał (niedziela, godzina 16.00).

 

Oprócz spotkań organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla publiczności, m.in. warsztaty dla dzieci z udziałem Giby, Stephane Antigi i siatkarzy ONICO Warszawa; otwarty dla publiczności trening siatkarzy ONICO; mecz Sztaby Szkoleniowe – Drużyna VIP; występ Conrado Yaneza – zwycięzcy polskiej edycji "Must Be The Music".

 

Turniej organizowany jest dla uczczenia pamięci Arkadiusza Gołasia - wybitnego siatkarza, reprezentanta Polski, który w 2005 roku zginął w wypadku samochodowym w Austrii.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze