Asy dla Tomasza Golloba: Na starcie dziewięciu uczestników cyklu Grand Prix

Żużel
Asy dla Tomasza Golloba: Na starcie dziewięciu uczestników cyklu Grand Prix
fot. PAP

Na torze bydgoskiej Polonii w niedzielę odbędzie się żużlowy turniej charytatywny pod nazwą „Asy dla Tomasza Golloba”. Na starcie stanie aż dziewięciu stałych uczestników Grand Prix, a wśród nich nowy indywidualny mistrz świata.

Na trybunach przy ul. Sportowej 2 zasiądzie około 10 tysięcy kibiców czarnego sportu. Takiego wydarzenia żużlowego w grodzie nad Brdą nie było od kilku lat, więc trudno dziwić się tak dużemu zainteresowaniu. Tym bardziej, że celem jest zebranie funduszy na pokrycie kosztów dalszej rehabilitacji indywidualnego mistrza świata z 2010 roku Tomasza Golloba.

 

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, więc na stadionie warto pojawić się nieco wcześniej. Kibicom zaprezentują się byli żużlowcy Polonii oraz miniżużlowcy Bydgoskiego Towarzystwa Żużlowego. W południe rozpoczną się występy artystyczne. Zagrają zespoły Żuki i Zdrowa Woda, zatańczy Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Bydgoska”. Przed trybuną główną będzie można obejrzeć wystawę pamiątek o Tomaszu Gollobie oraz nabyć wiele okolicznościowych pamiątek.

 

Do grodu nad Brdą przyjadą także byłe gwiazdy czarnego sportu jak czterokrotny mistrz świata, Duńczyk Hans Nielsen, a także byli zawodnicy miejscowej Polonii, drużynowy mistrz Polski z Polonią (1992) Czech Roman Matousek oraz Brytyjczyk Andy Smith i Szwed Henrik „Henka” Gustafsson. Zabraknie mistrza świata z 1990 roku z Bradford (Wielka Brytania) Pera Jonssona, który boryka się z problemami zdrowotnymi. Ambasadorami organizowanych w Bydgoszczy zawodów są Zbigniew Boniek, Wojciech Fibak i Mariusz Czerkawski.

 

Na starcie kibice zobaczą na pewno nowego indywidualnego mistrza świata, który będzie znany w sobotni wieczór. Kwestię tytułu na toruńskiej Motoarenie rozstrzygną między sobą Brytyjczyk Tai Woffinden oraz Bartosz Zmarzlik, którzy w niedzielę zjawią się na torze Polonii. W zawodach udział weźmie także indywidualny mistrz świata juniorów Bartosz Smektała.

 

- Z dumą pragnę ogłosić, że w niedzielę wezmę udział w turnieju "Asy dla Tomasza Golloba". Panie Tomaszu, to dla mnie zaszczyt - napisał na swoim profilu społecznościowym popularny „Smyk”.

 

Organizatorzy liczą na świetne widowisko, nie tylko sportowe oraz na hojność wszystkich, którzy wezmą w nim udział. Bramy stadionu bydgoskie Polonii otwarte zostaną po godzinie 11.00.

 

Lista startowa turnieju "Asy dla Tomasza Golloba":

1. Tai Woffinden (Wielka Brytania),

2. Artiom Łaguta (Rosja),

3. Janusz Kołodziej (Polska),

4. Emil Sajfutdinow (Rosja),

5. Bartosz Zmarzlik (Polska),

6. Martin Vaculik (Słowacja),

7. Niels Kristian Iversen (Dania),

8. Peter Kildemand (Dania),

9. Maciej Janowski (Polska),

10. Krzysztof Buczkowski (Polska),

11. Bartosz Smektała (Polska),

12. Matej Zagar (Słowenia),

13. Dominik Kubera (Polska),

14. Przemysław Pawlicki (Polska),

15. Antonio Lindbaeck (Szwecja),

16. Greg Hancock (USA),

 

R1. Tomasz Orwat (Polska).

jb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie