Giganci Siatkówki: Porażka PGE Skry Bełchatów

W drugim sobotnim meczu IX edycji międzynarodowego turnieju charytatywnego "Wielton Giganci Siatkówki" PGE Skra Bełchatów przegrała z Berlin Recycling Volleys 2:3. W składzie ekipy z Bełchatowa zabrakło złotych medalistów zakończonych kilka dni wcześniej mistrzostw świata: Grzegorza Łomacza, Jakuba Kochanowskiego i Artura Szalpuka.

Pierwsza odsłona starcia mistrza Polski z mistrzem Niemiec przebiegła po myśli siatkarzy z Bełchatowa. Ekipa z Berlina długo utrzymywała kontakt punktowy (21:20), ale gospodarze odskoczyli i po ataku Mariusza Wlazłego mieli piłkę setową. Kapitan PGE Skry chwilę później popisał się mocną zagrywką, po której Renee Teppan zakończył seta atakiem z przechodzącej piłki (25:21).

Druga partia to od początku przewaga niemieckiej drużyny (5:8), a decydująca okazała się seria siedmiu piłek wygranych przez berlińczyków, po której wypracowali oni sobie znaczącą przewagę (6:15). Tej straty nie udało się już siatkarzom PGE Skry odrobić. W końcówce mistrzowie Niemiec mieli nawet dziesięć oczek zaliczki (10:20). Przy stanie 12:22 groźnie wyglądającego urazu doznał przyjmujący BRV Moritz Reichert. Skra przegrała tę partię 15:25, a seta asem serwisowym zwieńczył Jan Zimmermann.

Set numer trzy był już bardziej wyrównany, znów jednak zakończył się po myśli siatkarzy z Berlina. Amerykanin Dustin Watten skutecznym atakiem uzyskał piłkę setową (22:24), bełchatowianie obronili się w następnej akcji, ale w kolejnej Jeffrey Jendryk zamknął partię atakiem ze środka (23:25).

W czwartej partii znów górą byli siatkarze PGE Skry, którzy uzyskali przewagę serią czterech (15:14), a potem jeszcze trzech wygranych akcji (18:15). W końcówce jeszcze powiększyli zaliczkę. Wlazły dał bełchatowianom piłkę setową (24:20), a po ataku Milada Ebadipura (25:22) doprowadzili do tie-breaka. W nim siatkarze BRV uzyskali wyraźną przewagę przy zmianie stron (3:8), a w końcówce siatkarze PGE Skry nie byli w stanie wiele zdziałać. Egor Bogachev efektownym atakiem dał przyjezdnym piłkę meczową, a blok na Ebadipurze zakończył to spotkanie w kolejnej akcji (8:15). MVP: Jan Zimmermann.

W niedzielę dojdzie do kolejnych polsko-niemieckich konfrontacji: Jastrzębski Węgiel – Belin Recycling Volleys oraz PGE Skra Bełchatów – VfB Friedrichshafen.

Terminarz i plan transmisji turnieju Giganci Siatkówki 2018 (Wieluń, 6–7 października):

2018-10-06: Jastrzębski Węgiel  VfB Friedrichshafen 3:1 (25 :19, 20:25,  25:16,  25:19)
2018-10-06: PGE Skra Bełchatów  Berlin Recycling Volleys 2:3 (25:21, 15:25, 23:25, 25:22, 8:15)

2018-10-07: Jastrzębski Węgiel – Berlin Recycling Volleys (niedziela, godzina 14.45; transmisja - Polsat Sport).
2018-10-07: PGE Skra Bełchatów – VfB Friedrichshafen (niedziela, godzina 17.30; transmisja - Polsat Sport).