Walka Nurmagomedova z McGregorem już w nocy z soboty na niedzielę. O pojedynku Rosjanina z Irlandczykiem powiedziano już wszystko, wskazano wszelkie możliwe scenariusze i rozłożono ją na czynniki pierwsze. Wynik nadal jest wielką niewiadomą.

Z jednej strony "Orzeł" nie przegrał w zawodowej karierze nawet rundy. Z drugiej zaś "Notorious" w przeszłości był mistrzem dwóch kategorii wagowych, pokonywał takich zawodników jak Jose Aldo czy Eddie Alvarez. Atmosfera przed galą UFC 229 jest i tak już podgrzana do granic możliwości.

EA Sports przeprowadziło symulację walki za pomocą gry UFC 3. W pierwszej rundzie McGregor zaczął od mocnych ciosów w stójce, udało mu się powalić rywala, ale Nurmagomedov szybko się otrząsnął i zaczął swoją parterową grę. Jak wiadomo jest to jeden z większych specjalistów od tej płaszczyzny w całej organizacji. Irlandczyk kilka razy został obalony.

W drugiej odsłonie uciekał jednak od sprowadzeń, co więcej trafił mocnym prawym i zakończył pojedynek. Tym samym został nowym-starym mistrzem kategorii lekkiej. Oczywiście to tylko symulacja, prawdziwe emocje już w nocy z soboty na niedzielę.Gala UFC 229 z walką Nurmagomedov - McGregor od godziny 4:00 w nocy z soboty na niedzielę w Polsacie Sport Extra.