Giganci Siatkówki: Drużyna Heynena ograła PGE Skrę Bełchatów

W spotkaniu kończącym międzynarodowy turnieju charytatywny "Wielton Giganci Siatkówki" PGE Skra Bełchatów przegrała z VfB Friedrichshafen 0:3. Imprezę w Wieluniu wygrali siatkarze Berlin Recycling Volleys, którzy we wcześniejszym niedzielnym meczu ograli Jastrzębski Węgiel 3:0.

W składzie mistrzów Polski zabrakło na turnieju w Wieluniu złotych medalistów zakończonych kilka dni wcześniej mistrzostw świata: Grzegorza Łomacza, Jakuba Kochanowskiego i Artura Szalpuka. Ekipę wicemistrza Niemiec poprowadził natomiast trener złotej drużyny Vital Heynen.

Siatkarze Skry rozpoczęli ten mecz od falstartu (1:7), a premierową odsłonę pewnie wygrali goście. Wynik seta na 20:25 ustalił skutecznym atakiem Adrian Aciobanitei. Druga partia była już nieco bardziej wyrównana, ale kluczowe akcje znów padły łupem, mającej przewagę na przestrzeni seta, drużyny z Niemiec. Partię zamknął skutecznym atakiem po prostej Bartłomiej Bołądź (21:25). Set numer trzy był najbardziej zacięty i zwieńczyła go rywalizacja na przewagi, z której zwycięsko wyszli siatkarze Heynena (28:30). Autowy atak bełchatowian zakończył to starcie. MVP: Bartłomiej Bołądź.

Zwycięstwo w IX edycji charytatywnego turnieju "Wielton Giganci Siatkówki" już przed tym spotkaniem zapewnili sobie siatkarze Berlin Recycling Volleys. W sobotę ograli oni PGE Skrę Bełchatów 3:2, a w niedzielę pokonali ekipę Jastrzębskiego Węgla 3:0.

Wyniki turnieju Giganci Siatkówki 2018 (Wieluń, 6–7 października):

2018-10-06: Jastrzębski Węgiel  VfB Friedrichshafen 3:1 (25 :19, 20:25,  25:16,  25:19)
2018-10-06: PGE Skra Bełchatów  Berlin Recycling Volleys 2:3 (25:21, 15:25, 23:25, 25:22, 8:15)

2018-10-07: Jastrzębski Węgiel – Berlin Recycling Volleys 0:3 (17:25, 20:25, 23:25)
2018-10-07: PGE Skra Bełchatów – VfB Friedrichshafen 0:3 (20:25, 21:25, 28:30).