Khabib - McGregor: Pierwszy taki przypadek w historii UFC! (WIDEO)

Sporty walki

Podczas gali UFC 229 doszło do pierwszego w historii organizacji przypadku, kiedy to announcer wyczytał werdykt sędziowski bez obecności obu zawodników. Stało się tak po walce Khabiba Nurmagomedova (27-0, 8 KO, 9 SUB) z Conorem McGregorem (21-4, 18 KO, 1 SUB).

Walka o pas kategorii lekkiej od dłuższego czasu budziła ogromne emocje. Wiadomo było, że poza czysto sportowymi sprawami, obie strony były poważnie skonfliktowane. Atmosfera przed pojedynkiem podgrzana była więc do granic możliwości.

 

Samo starcie przyniosło zwycięstwo Rosjanina, który w czwartej rundzie poddał Irlandczyka. W pierwszych dwóch starciach Nurmagomedov wyraźnie przeważał, w trzeciej odsłonie walki lekka dominacja była po stronie "Notoriusa". Momentami wydawało się, że pochodzący z Dagestanu zawodnik chciał nieco zabawić się z przeciwnikiem. Ostatecznie Rosjanin wygrał i obronił pas kategorii lekkiej.

 

Po walce doszło do serii niespodziewanych wydarzeń. Doszło do awantury, w skutek której obaj bohaterowie walki wieczoru zostali przetransportowani do szatni. W związku z tym Bruce Buffer po raz pierwszy w historii sam stanął na środku oktagonu i odczytał werdykt.

 

Werdykt po walce Nurmagomedov - McGregor w załączonym materiale wideo.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie