UFC 229. Khabib - McGregor: Karty punktowe

Sporty walki

Conor McGregor (21-4, 18 KO, 1 SUB) zdaniem sędziów wygrał tylko jedną rundę pojedynku z Khabibem Nurmagomedovem (27-0, 8 KO, 9 SUB) na UFC 229. Na koniec nie miało to jednak żadnego znaczenia, bowiem Khabib poddał krnąbrnego Irlandczyka w czwartej rundzie. W sieci pojawiły się karty punktowe z walki.

Starcie Khabiba z McGregorem oceniało trzech sędziów punktowych - Derek Cleary, Sal D'Amato oraz Junichiro Kamijo. Wszyscy widzieli walkę tak samo, co potwierdza zdjęcie kart punktowych opublikowane przez dziennikarza Sherdoga Mike'a Fridleya.

 


Widzimy więc doskonale, że zdaniem wszystkich sędziów, Dagestańczyk wygrał pierwszą rundę 10-9. W drugiej miał już większą przewagę, co poskutkowało rezultatami 10-8 na kartach punktówych Cleary'ego, D'Amato i Kamijo. Trzecia runda powędrowała z kolei na konto McGregora, który zdaniem trójki sędziowskiej wygrał ją 10-9. Była to pierwsza runda w karierze przegrana przez Nurmagomedova.

McGregor miał więc swoje przysłowiowe i faktyczne "pięć minut" w starciu z Khabibem. Nurmagomedov w czwartej rundzie skończył jednak pojedynek przed czasem i rozwiał wątpliwości, kto był lepszy podczas UFC 229.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie