CAS zniósł zawieszenie rosyjskiej bobsleistki

Zimowe
CAS zniósł zawieszenie rosyjskiej bobsleistki
fot. PAP

Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) w Lozannie zdecydował o zniesieniu kary zawieszenia nałożonej na rosyjską bobsleistkę Nadieżdę Siergiejewą podczas tegorocznych igrzysk w Pjongczangu.

Według CAS zabroniona substancja o nazwie trimetazydyna, którą stosuje się przy chorobie niedokrwiennej serca, miała dostać się do jej organizmu w wyniku skażenia nią przyjmowanego przez zawodniczkę leku.
 
Obradujący w czasie igrzysk panel dyscyplinarny CAS wykluczył Rosjankę z imprezy i prowizorycznie zawiesił na 12 miesięcy. Dyskwalifikacja miała biec do 24 lutego 2019, ale niewykluczone, że Siergiejewa będzie mogła wystartować już na początku nowego sezonu.
 
W Pjongczangu 31-letniej zawodniczka startowała w dwójce z Julią Biełomiestnych i zajęła 12. miejsce. W dorobku ma m.in. srebro mistrzostw Europy.
 
W tegorocznych igrzyskach stwierdzono jeszcze trzy, poza Siergiejewą, przypadki dopingu. Ukarano rosyjskiego curlera Aleksandra Kruszelnickiego, który wraz z żoną Anastazją Bryzgałową wywalczył brązowy medal w rywalizacji mikstów, słoweńskiego hokeistę Zigę Jeglica oraz startującego w short tracku Japończyka Keia Saito.
 
Dopuszczeni do startu w Korei Płd. rosyjscy sportowcy występowali pod flagą olimpijską, ponieważ ich narodowy komitet był zawieszony w prawach członka MKOl w związku z aferą dopingową podczas igrzysk w Soczi cztery lata wcześniej.
ch, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze