Policja zatrzymała 14 psudokibiców z Łodzi i Radomia

Piłka nożna
Policja zatrzymała 14 psudokibiców z Łodzi i Radomia
fot. Cyfrasport

Policja zatrzymała 14 osób w związku z udziałem w bójce i zakłócaniem sobotniego meczu RKS-u Radomiak z Widzewem Łódź – poinformowała w poniedziałek Justyna Leszczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Zatrzymani to mieszkańcy Łodzi i Radomia.

11 mężczyzn podejrzanych o udział w bójce policjanci zatrzymali jeszcze przed rozpoczęciem meczu. To mieszkańcy Łodzi w wieku od 25 do 33 lat oraz 41-letni radomianin.
 
"Wszyscy zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Trzech z nich po czynnościach zostało zwolnionych, pozostali w poniedziałek są kolejno doprowadzani do prokuratury, gdzie odpowiedzą za udział w bójce" – poinformowała Leszczyńska. Za przestępstwo grozi do 3 lat więzienia. Dodatkowo dwaj z zatrzymanych odpowiedzą za posiadanie narkotyków.
 
W związku z zakłócaniem meczu policjanci zatrzymali także trzech mieszkańców Radomia. Jeden z nich, 28-latek, chciał wnieść materiały pirotechniczne na stadion. Dwaj pozostali, w wieku 36 i 42 lata, odpowiedzą za rozciągnięcie flagi sektorowej.
 
"Utrudniali w ten sposób identyfikację innych kibiców, czym naruszyli przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych" – wyjaśniła Leszczyńska. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. "Jeden z nich już otrzymał 2 lata zakazu wstępu na sportowe imprezy masowe oraz będzie musiał wykonywać prace społeczne" – dodał rzeczniczka. Zaznaczyła, że nadal prowadzone są policyjne czynności w sprawie bójki i zakłócania sobotniego meczu.
RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze