Puncher Extra Time: O walce Adamek - Miller, KSW 45 i UFC 229!

Sporty walki
Puncher Extra Time: O walce Adamek - Miller, KSW 45 i UFC 229!
fot. Polsat Sport

Za nami jeden z najbardziej gorących weekendów tego roku, jeśli chodzi o sporty walki! Na gali "Worlds Collide" w Chicago starli się Tomasz Adamek i Jarrell Miller, w Londynie w hali Wembley Arena odbyła się gala KSW 45, a w Las Vegas, w ramach UFC 229, doszło do długo oczekiwanego pojedynku Conora McGregora z Khabibem Nurmagomedovem. Wszystko podsumujemy w poniedziałkowym magazynie sportów walki Puncher Extra Time. Transmisja w Polsacie Sport i na Polsatsport.pl.

W nocy z soboty na niedzielę Adamek (53-6, 31 KO) skrzyżował rękawice z Millerem (22-0-1, 19 KO) w nadziei na stworzenie sobie szansy na stoczenie kolejnej w jego karierze walki o tytuł mistrzowski. Niestety, jego marzenia prysły już w drugiej rundzie, gdy Amerykanin dwoma mocnymi ciosami podbródkowymi wyraźnie podkreślił swoją dominację i zakończył jednostronny pojedynek. Jaka przyszłość czeka 41-letniego "Górala"? Czy nadszedł już czas, by zawiesił rękawice na kołku?

 

Parę godzin wcześniej podczas gali KSW 45, w londyńskiej Wembley Arena, do klatki weszli zawodnicy największej polskiej organizacji wszechstylowej walki wręcz. Mistrzowski pas kategorii ciężkiej obronił Philip de Fries (16-6-1NC, 2 KO, 12 SUB), który efektowną "americaną" wymusił poddanie Karola Bedorfa (15-4, 5 KO, 4 SUB). Drugie zwycięstwo w zawodowej karierze MMA odniósł z kolei pogromca Tomasza Oświecińskiego Erko Jun (2-0, 2 KO), którego ofiarą tym razem został Popek Monster (3-4, 3 KO). Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami "Króla Albanii" porażka z Junem może oznaczać dla niego koniec kariery w sportach walki. Nie był to również udany wieczór dla Damiana Janikowskiego (3-1, 3 KO), którego umiejętności dość szybko zweryfikował weteran Michał Materla (27-6, 9 KO, 12 SUB). Wydaje się, że tym razem brązowy medalista igrzysk olimpijskich w zapasach wypłynął na zbyt głębokie wody i na razie powinien raczej wrócić na mieliznę, by zebrać niezbędne doświadczenie.

 

Również sobotniej nocy byliśmy świadkami gali UFC 229, której walką wieczoru było starcie McGregora (21-4, 18 KO, 1 SUB) z Khabibem (27-0, 8 KO, 9 SUB). Niezwykłe emocje gwarantowała z pewnością niekłamana niechęć, jaką żywią do siebie obaj zawodnicy, co zresztą było widać zarówno w oktagonie, jak i na konferencjach. Nie tylko główne wydarzenie gali w Las Vegas stało na najwyższym poziomie - niesamowite popisy dali również Tony Ferguson (24-3, 11 KO, 8 SUB) i Anthony Pettis (21-8, 9 KO, 8 SUB), a z dalekiej podróży wrócił Derrick Lewis (21-5-1 NC, 18 KO, 1 SUB), który w ostatniej chwili znokautował Alexandra Volkova (30-7, 20 KO, 3 SUB) i odwrócił tym samym losy pojedynku.

 

Wszystkie te wydarzenia podsumujemy w magazynie Puncher Extra Time, którego gośćmi będą tym razem Wojsław Rysiewski wraz z kolejnym, tajemniczym uczestnikiem gali KSW 46, Paweł Kowalik oraz Łukasz Maciec.

 

Prowadzący: Artur Łukaszewski i Łukasz Jurkowski.
Goście: Wojsław Rysiewski i kolejny uczestnik gali KSW 46, Paweł Kowalik, Łukasz Maciec, Janusz Pindera i Grzegorz Proksa.

 

Transmisja magazynu Puncher Extra Time od godziny 22.00 w Polsacie Sport i na Polsatsport.pl.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie