Siatkarz Dynama Moskwa w Indykpolu AZS Olsztyn

Siatkówka
Siatkarz Dynama Moskwa w Indykpolu AZS Olsztyn
fot. Cyfrasport
Denis Kalinin (w środku)

Dotychczasowy siatkarz Dynama Moskwa Denis Kalinin podpisał kontrakt z Indykpolem AZS Olsztyn. Rosjanin ma zastąpić na pozycji przyjmującego kontuzjowanego Robberta Andringę do czasu jego powrotu na boisko - podał w poniedziałek olsztyński klub.

34-letni Kalinin od kilku dni trenował w Olsztynie i zagrał w ostatni weekend w dwóch sparingach podczas Turnieju Partnerstwa Regionalnego. W poniedziałek klub poinformował oficjalnie o podpisaniu z nim kontraktu.

 

"Rosyjski przyjmujący będzie trenował z zespołem i uczestniczył w rozgrywkach ligowych, do czasu powrotu do pełnej sprawności Robberta Andringi" - wynika z komunikatu opublikowanego na stronie Indykpolu AZS.

 

Rosjanin w poprzednim sezonie był zawodnikiem Dynama Moskwa. W przeszłości współpracował z obecnym trenerem Indykpolu Roberto Santillim w Iskrze Odincowo.

 

Olsztyński zespół postanowił zgłosić nowego przyjmującego do rozgrywek ekstraklasy siatkarzy ze względu na kontuzję Andringi, który w połowie sierpnia doznał złamania kości śródstopia podczas treningu na zgrupowaniu reprezentacji Holandii przed mistrzostwami świata.

 

Indykpol AZS ma rozegrać swój pierwszy mecz w nowym sezonie siatkarskiej ekstraklasy w niedzielę 14 października na wyjeździe z GKS Katowice. Trzy dni później u siebie olsztynianie zmierzą się z Cerradem Czarnymi Radom.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze