Wehikuł czasu w Londynie. Gigantyczne pieniądze dla Arsenalu

Piłka nożna
Wehikuł czasu w Londynie. Gigantyczne pieniądze dla Arsenalu
fot. PAP

Spore zmiany w Arsenalu! W ciągu roku z klubem pożegnał się Arsene Wenger, który pełnił rolę menedżera aż 22 lata, a teraz klub pozyskał nowego sponsora technicznego. Umowa z Adidasem będzie jedną z największych w dzisiejszym futbolu.

Ostatnie miesiące upływają w Północnym Londynie pod znakiem wielkich zmian. Arsenal zmienił menedżera, zmienia styl i wkrótce ubierze się w nowe stroje. Sponsorem technicznym z dniem 1 lipca 2019 roku ma zostać niemiecka firma Adidas, a w ramach pięcioletniej umowy Kanonierzy zarobią aż 60 milionów funtów rocznie.
 
Adidas dwukrotnie podwoił więc kwotę, jaką The Gunners inkasowali na mocy poprzedniego kontraktu. Zespół był ubierany przez Pumę.
 
Dla zespołu będzie to powrót do lat 90-tych - Arsenal grywał z trzema paskami na ramieniu w latach 1986-1994, dwukrotnie zdobywając w tamtych latach mistrzostwo Anglii. Z tamtego okresu pochodzą także jedne z najbardziej charakterystycznych koszulek w historii klubu. Były to wyjazdowe komplety w latach 1991-1993.
 
 
Większe pieniądze na mocy kontraktu sponsorskiego w Anglii inkasuje tylko Manchester United (75 mln funtów rocznie).
 
Arsenal pod nowym menedżerem Unaiem Emerym spisuje się zaskakująco dobrze i kontynuuje serię 9 wygranych z rzędu na wszystkich frontach.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze