Fundacja Common Goal została założona w sierpniu zeszłego roku przez Matę oraz Jurgena Griesbecka ze streetfootballworld i koncentruje się na poprawie wielu aspektów życia. Zajmuje się m.in. wykorzystywaniem piłki nożnej do szerzenia świadomości w walce z HIV czy propagowaniem równości płci. Do tej pory w akcję włączyło się ponad 60 piłkarzy oraz trenerów. Nie inaczej jest z bohaterem linii fabularnej ostatnich trzech części serii FIFA - Alexem Hunterem - który dołączył do inicjatywy, wpłacając na jej konto 153 tysiące funtów!

 

 

Dołączenie Huntera do Common Goal jest teraz jedną z opcji podczas prowadzenia jego kariery w "Przygodzie". Współtwórca fundacji Jurgen Griesback zwrócił uwagę na fenomen tego wydarzenia.

 

- Tego rodzaju współpraca stwarza dla nas niesamowite perspektywy! Gra produkcji EA Sports dociera przecież do ogromnej rzeszy ludzi w różnym przedziale wiekowym. Chcemy z ich pomocą dalej realizować nasze cele i zmieniać świat na lepsze z pomocą futbolu - powiedział.

 

Do tej pory inicjatywę Common Goal wsparły m.in. takie osobistości jak Giorgio Chiellini (Juventus), Mats Hummels (Bayern Monachium), Kasper Schmeichel (Leicester City), Alfie Mawson (Fulham) czy Julian Nagelsmann (trener TSG 1899 Hoffenheim).