Wirtualny bohater FIFA 19 "wpłacił" pieniądze na organizację charytatywną Maty

Inne
Wirtualny bohater FIFA 19 "wpłacił" pieniądze na organizację charytatywną Maty
fot. PAP

Twórcy gry FIFA 19 postanowili rozreklamować swoją produkcję w najlepszy z możliwych sposobów. Bohater ścieżki fabularnej ich produkcji - Alex Hunter - "wpłacił" ponad 150 tysięcy funtów na rzecz organizacji charytatywnej Juana Maty - Common Goal, na rzecz której wielu piłkarzy i trenerów przekazuje regularnie 1 procent swoich zarobków.

 Fundacja Common Goal została założona w sierpniu zeszłego roku przez Matę oraz Jurgena Griesbecka ze streetfootballworld i koncentruje się na poprawie wielu aspektów życia. Zajmuje się m.in. wykorzystywaniem piłki nożnej do szerzenia świadomości w walce z HIV czy propagowaniem równości płci. Do tej pory w akcję włączyło się ponad 60 piłkarzy oraz trenerów. Nie inaczej jest z bohaterem linii fabularnej ostatnich trzech części serii FIFA - Alexem Hunterem - który dołączył do inicjatywy, wpłacając na jej konto 153 tysiące funtów!

 

 

Dołączenie Huntera do Common Goal jest teraz jedną z opcji podczas prowadzenia jego kariery w "Przygodzie". Współtwórca fundacji Jurgen Griesback zwrócił uwagę na fenomen tego wydarzenia.

 

- Tego rodzaju współpraca stwarza dla nas niesamowite perspektywy! Gra produkcji EA Sports dociera przecież do ogromnej rzeszy ludzi w różnym przedziale wiekowym. Chcemy z ich pomocą dalej realizować nasze cele i zmieniać świat na lepsze z pomocą futbolu - powiedział.

 

Do tej pory inicjatywę Common Goal wsparły m.in. takie osobistości jak Giorgio Chiellini (Juventus), Mats Hummels (Bayern Monachium), Kasper Schmeichel (Leicester City), Alfie Mawson (Fulham) czy Julian Nagelsmann (trener TSG 1899 Hoffenheim).

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze