UFC 229: Potężna kara finansowa i zawieszenie dla Khabiba?

Sporty walki

Szef organizacji UFC Dana White nie ma wątpliwości, że Khabib Nurmagomedov (27-0, 8 KO, 9 SUB) poniesie surowe konsekwencje za swoje zachowanie po zakończeniu walki z Conorem McGregorem (21-4, 18 KO, 1 SUB). - Myślę, że zabiorą mu ćwierć miliona dolarów i czeka go może półroczne zawieszenie - powiedział w rozmowie z TMZ Sports.

Po hitowej walce gali UFC 229 wydarzyły się rzeczy, których w najczarniejszych scenariuszach nie przewidział szef UFC Dana White. Po pojedynku Khabib Nurmagomedov opuścił klatkę i wdał się w przepychanki z narożnikiem Conora McGregora. Irlandczyk natomiast w oktagonie wymienił kilka ciosów z drużyną Rosjanina.

 

Dagestańczyka za sprowokowanie całego zajścia czekają spore konsekwencje. Szef UFC nie ma wątpliwości, że kara finansowa będzie dotkliwa, ale ma nadzieję, że wartość grzywny nie obejmie całego wynagrodzenia mistrza kategorii lekkiej.

 

- Zabrali jego całą wypłatę, całe dwa miliony! Myślę, że jednak nie zabiorą mu całej sumy. Wydaje mi się, że mogą mu odebrać ćwierć miliona dolarów - ocenił Dana White.

 

Po walce pojawiło się w środowisku wiele opinii na temat potencjalnej utraty pasa mistrzowskiego przez Khabiba. Szef UFC jednak o tę sprawę jest jednak spokojny, choć nie ma wątpliwości, że przez jakiś czas Rosjanina w oktagonie nie zobaczymy.

 

- Bez dwóch zdań zachowa tytuł mistrzowski. Czeka go jednak z pewnością zawieszenie, które może potrwać od 4 do 6 miesięcy - stwierdził White.

 

Wywiad z szefem UFC poniżej:

 

 

Transmisje gal UFC na sportowych antenach Polsatu!

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze