Underground Boxing Show X: Przeżyjmy to jeszcze raz... od 2008 roku!

Sporty walki
Underground Boxing Show X: Przeżyjmy to jeszcze raz... od 2008 roku!

Od 10 lat promotor Tomasz Babiloński organizuje wyjątkową galę bokserską - 125 metrów pod ziemią w Kopalni Soli w Wieliczce. Już 27 października X edycja widowiska sportowego Underground Boxing Show X. W Komorze Warszawa kibice zobaczą znanych i cenionych bokserów, na czele z twardym górnikiem Robertem Talarkiem, a także młode gwiazdy, jak Wiktorię Sądej, Ryszarda Lewickiego, czy Sebastiana Wiktorzaka i innych. Wróćmy wspomnieniami do wszystkich podziemnych imprez grupy Babilon Promotion.

07.11.2008

W I edycji Gali spotkali się dwaj zasłużeni i utytułowani nasi bokserzy - Maciej Zegan pokonał Dariusza Snarskiego. Ostatni z polskich medalistów olimpijskich (brąz w Barcelonie) Wojciech Bartnik wygrał z uczestnikiem Igrzysk w Atlancie Pavolem Polakoviciem. Swoją 3 walkę zawodową stoczył wtedy Krzysztof "Główka" Głowacki, późniejszy Mistrz Świata WBO. W sumie bokser z Wałcza 3-krotnie walczył w Wieliczce, a tyle samo występów w Kopalni Soli mają Paweł Głażewski i Krzysztof Zimnoch.


Pierwsza gala boksu w Wieliczce została wpisana do Księgi Rekordów Guinessa jako najgłębiej pod ziemią przeprowadzona impreza pięściarska.

 

12.11.2010


Uderground Boxing Show II był pierwszą na świecie galą boksu zawodowego transmitowaną na żywo z poziomu 125 metrów pod ziemią. Paweł Głażewski pokonał czeskiego Tomasza Adamka, dobijający się dziś do walki o Mistrzostwo Świata Maciej Sulęcki pokonał w swoim 4 pojedynku Sergejsa Savrinovicsa, a niezmordowany rzeźnik Krzysztof Szot wygrał z Valentinem Stoychevem.


Na tej gali Dariusz "Tygrys" Michalczewski odebrał trofeum dla "super championa" federacji WBO.

 

14.10.2011


W III edycji gali w Wieliczce kolejne zwycięstwa do swoich rekordów dopisali Krzysztofowie - Głowacki i Szot oraz walczący wcześniej głównie na Węgrzech i w Irlandii Łukasz Wawrzyczek. Walkę wygrała także młodziutka łodzianka Karolina Owczarz, która wcześniej z dobrej strony pokazała się w turnieju w Meksyku. Kariery w boksie nie zrobiła, ale potem świetnie radziła sobie w roli dziennikarki sportowej Polsatu.

 

13.10.2012


Promotor Tomasz Babiloński przygotował dla fanów pięściarstwa aż 11 walk zawodowych. Wygrywali m.in. Krzysiek Głowacki, Michał Syrowatka w debiucie, Andrzej Sołdra i Norbert Dąbrowski, czy Sasun Karapetyan.

 

19.10.2013


To była V gala, na której bardzo dobra walka "goniła" bardzo dobrą walkę z mocnymi nazwiskami na polskim ringu. I tak Rafał Jackiewicz wygrał z Michałem Żeromińskim, Krzysztof Zimnoch z pochodzącym z Bielawy Kanadyjczykiem Arturem Binkowskim, Krzysztof Głowacki z Richardem Hallem, Kamil Szeremeta z Danielem Urbańskim, Michał Cieślak z Łukaszem Rusiewiczem, a Robert Świerzbiński z Ismailem Teboevem.

 

05.12.2014


Słynny szwedzki tenisista stołowy, były mistrz świata i Europy Joergen Persson był gościem honorowym VI gali w Wieliczce. Swoje walki wygrywali Łukasz Janik, Kamil Szeremeta, Krzysztof Kopytek, czy Marek Matyja. Pół roku później Łukasz Janik stoczył walkę życia - o pas Mistrza Świata WBC cruiserweight z Grigory Drozdem.

 

17.10.2015


Były pretendent do tytułu Mistrza Świata WBA wagi półciężkiej Paweł Głażewski przegrał z Bartłomiejem Grafką i jak się później okazało była to jego ostatnia walka. Krzysztof Zimnoch, który jako amator podczas MŚ w Chicago pokonał słynnego Deontaya Wildera, wygrał w Wieliczce z Gbengą Oluokunem. Wygrywali też Krzysztof Kopytek, Marek Matyja, Krzysztof Kosela i Łukasz Różański w debiucie.

 

22.10.2016


W "ciężkim" starciu Krzysztof Zimnoch pokonał Marcina Rekowskiego, Marek Matyja przegrał z Norbertem Dąbrowskim, Andrzej Sołdra z Jordanem Kulińskim, a Krzysztof Kopytek a Mykola Vovkiem. Niespodzianek było sporo na tej gali... W innej ciekawej walce Kamil Łaszczyk pokonał Piotra Gudela. - W Wieliczce zawsze następuje weryfikacja polskich bokserów - mówił Tomasz Babiloński. Zwycięstwo odniósł także debiutujący jako bokser promotor-menedżer Tomasz Turkowski.

 

21.10.2017


Po raz pierwszy Tomasz Babiloński boks połączył z Mieszanymi Sztukami Walki, a pojedynek na zasadach MMA stoczył słynny sztangista, Mistrz i Wicemistrz Olimpijski Szymon Kołecki. Z bokserów wygrywali Dariusz Sęk, Marek Jędrzejewski, Michał Cieślak debiutujący w wadze ciężkiej, Sergiej Werwejko i Kamil Gardzielik. 9 lat wcześniej Gardzielik na gali w Wieliczce, jako młody chłopak odbierał nagrodę - roczne stypendium od fundacji Dariusza Michalczewskiego.

 

27.10.2018


To już za 3 tygodnie... Kolejne emocje, kolejne ciekawe walki na jedynej na świecie podziemnej gali bokserskiej. Pracujący w kopalni węgla kamiennego Bielszowice w Rudzie Śląskiej Robert Talarek 20-13-2 spotka się z amerykańskim żołnierzem Johnem Rene 12-1-2 (waga średnia, 8 rund), żołnierz Mateusz Kowalczyk 1-0 z debiutującym Mariuszem Piwowarem (junior ciężka, 4), Marek Jędrzejewski 14-1 z Piotrem Gudelem 8-2-1 (super lekka,8), Piotr Gruchała 1-1-0 z Jordanem Kulińskim 6-0-2 (półciężka, 6). W ramach programu „Talent Factory” w Wieliczce walczyć będą: Mateusz Kostecki, Ryszard Lewicki i Sebastian Wiktorzak. Ciekawie zapowiada się walka zawodowa kobiet pomiędzy 2-krotną wicemistrzynią Europy Wiktorią Sądej (debiut) i Dorotą Norek (2-0) - 4x2 min, limit 53 kg.

 

Transmisja gali w Wieliczce na sportowych antenach Polsatu!

Informacja Prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie