Mistrz świata nie otrzymał licencji i nie będzie bronił pasa WBO

Sporty walki
Mistrz świata nie otrzymał licencji i nie będzie bronił pasa WBO
fot. PAP

Brytyjski bokser Billy Joe Saunders (26-0, 12 KO), mistrz świata WBO w wadze średniej, nie otrzymał licencji komisji sportowej stanu Massachusetts i nie będzie bronił tytułu. W tej sytuacji 20 października Amerykanin Demetrius Andrade (25-0, 16 KO) spotka się z Namibijczykiem Walterem Kautondokwą (17-0, 16 KO).

Saunders miał boksować w Bostonie z Andrade, ale zgody na występ Brytyjczyka nie wydała stanowa komisja sportowa. Powodem jest wykrycie w sierpniu w jego organizmie oksylofryny. Pięściarz tłumaczył, że zabroniony środek był w sprayu do nosa. Według zagranicznych mediów sprawa jest kontrowersyjna, bowiem stosowanie tej substancji w okresie pomiędzy walkami jest dopuszczalne w Wielkiej Brytanii, zaś zakazane w Ameryce.

 

Prawdopodobnie Saunders straci pas mistrzowski, który wywalczył w 2015 roku. W tej sytuacji zwycięzca pojedynku Andrade - Kautondokwa będzie pełnoprawnym czempionem World Boxing Organization (WBO) w kategorii średniej.

 

Wszyscy wymienieni pięściarze są niepokonani na zawodowych ringach, Saunders ma w dorobku 26 wygranych walk, Andrade 25, zaś Kautondokwa 17, z czego aż 16 przed czasem.

AŁ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie