Cafu: Portugalia bez Ronaldo nie jest gorsza

Piłka nożna

W czwartek reprezentacja Polski zmierzy się z Portugalią w Lidze Narodów. Na Stadionie Śląskim nie pojawi się największa gwiazda rywali Cristiano Ronaldo. - Portugalia wygrała już z Włochami 1:0 w Lidze Narodów bez Ronaldo i wyglądała bardzo dobrze. Wydaje mi się, że graliśmy nawet bardziej zespołowo - powiedział piłkarz Legii Warszawa, Portugalczyk Cafu.

Szymon Rojek: Kto jest faworytem meczu Polska - Portugalia?

 

Cafu: Dla mnie, jako Portugalczyka, jest oczywiste, że prawie zawsze widzę faworyta w Portugalii. Polska ma świetną reprezentację, gra u siebie, ma za sobą publiczność. Oczekuję zatem wielkiego meczu.

 

Fakt, że gracie bez Cristiano Ronaldo na pewno bardzo wiele zmienia. Jest to inna reprezentacja?

 

Nie ma sensu opisywać Cristiano Ronaldo. Cały świat wie, co to za zawodnik i ile potrafi. Portugalia wygrała już z Włochami 1:0 w Lidze Narodów bez niego i wyglądała bardzo dobrze. Wydaje mi się, że graliśmy nawet bardziej zespołowo. Cristiano ma na nas ogromny wpływ. Jest naszym kapitanem i gra kręci się wokół niego. Mamy wielu świetnych piłkarzy, dlatego mam nadzieję, że wygramy z Polską.

 

Zgodzisz się, że wielu piłkarzom jest łatwiej grać bez Ronaldo? Nie są tak mocno w jego cieniu, mają więcej swobody.

 

Tak, podzielam tę opinię. Podobnie jest z Messim w Argentynie. To wybitni zawodnicy, którzy mogą rozstrzygnąć o losach meczu w każdej chwili. Prawda jest taka, że mamy wielu zawodników, którzy potrafią bardzo dobrze zareagować w sytuacji, kiedy Cristiano nie ma i mam nadzieję, że tak będzie w meczu z Polską.

 

Cała rozmowa z Cafu w załączonym materiale wideo.

Szymon Rojek, CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie