Jędrzejewski trenował z Jonesem Jr

Sporty walki
Jędrzejewski trenował z Jonesem Jr
Fot. First Punch Boxpromotion

- Walka z Piotrem Gudelem w Kopalni Soli w Wieliczce zadecyduje o bokserskiej przyszłości Marka Jędrzejewskiego - powiedział jego menedżer Krzysztof Jaszczuk. Niedawno Jędrzejewski trenował w Niemczech pod okiem słynnego Roya Jonesa Jr i chciałby tę współpracę kontynuować w First Punch Gym.

Pojedynek Jędrzejewskiego (14-1, 13 KO) z Piotrem Gudelem (8-2-1, 1 KO) na dystansie 8 rund w wadze super lekkiej odbędzie się 27 października na gali Tomasza Babilońskiego Underground Boxing Show X im. Wiesława Pazgana.

  -Roy Jones Jr przyjechał odwiedzić nasz team, zobaczyć gym i wspierać realizowany przez nas w trzech szkołach projekt First Punch School. Muszę przyznać, że chwalił Marka za jego styl, za mocny cios. Nagranie Jędrzejewskiego na tarczy Roya cieszy się wielką popularnością w mediach społecznościowych. Słyszę, że Marek jest szybki… Ale to dopiero budowanie jego szybkości, będzie nieuchwytny dla rywali - powiedział szef First Punch Boxpromotion Krzysztof Jaszczuk.

Jones Jr, wielka gwiazda światowego boksu, były mistrz świata zawodowców od wagi średniej do ciężkiej, współpracuje jako trener z niemiecką pięściarką Ikram Kerwat (9-1). Ta z kolei uczestniczy w projekcie Krzysztofa Jaszczuka. Oboje uczestniczyli niedawno w konwencji WBC na Ukrainie, gdzie grupa First Punch Boxpromotion otrzymała nagrodę za swoją działalność w ramach "World Boxing Cares".

Podczas pobytu w First Punch Gym w Plettenbergu Jones Jr nie tylko tarczował z Jędrzejewskim, miał także spotkanie z dziećmi i młodzieżą. Opowiadał o swojej karierze sportowej, o jej początkach, kiedy został oszukany na Igrzyskach w Seulu i chciał skończyć z boksem. Ale szybko odnalazł motywację i wrócił do pięściarstwa, by potem osiągać wielkie sukcesy.

 - Roy Jones pomaga jako trener Ikram Kerwat, która już 2-krotnie walczyła na galach w Pensacoli, rodzinnym mieście Roya. Kolejną walkę ma stoczyć w Niemczech i może wtedy uda się na dłużej zaprosić legendę boksu. W przypadku Marka Jędrzejewskiego najbliższa walka z Piotrem Gudelem na podziemnej gali w Wieliczce jest walką o wszystko. Przegrał z innym moim zawodnikiem Robertem Tlatlikiem, ale dostaje teraz drugą szansę. Zobaczymy jak zaboksuje, to będzie jego weryfikacja. Okaże się na jakim poziomie jest Marek, czy warto dalej boksować, czy trzeba będzie szukać innej alternatywy na życie – dodał menedżer.

- Wiemy, że Piotr Gudel to dobry i doświadczony bokser. Na pewno będzie dobra i ostra walka - powiedział Jaszczuk, obecnie przebywający w Brisbane z pogromcą Jędrzejewskiego - urodzonym w Chorzowie Niemcem Tlatlikiem (22-1). W sobotę spotka się z Australijczykiem Liamem Paro (14-0) w walce o pas regionalny WBO.

W walce wieczoru 27 października w Wieliczce na gali Tomasza Babilońskiego górnik Robert Talarek (20-13-2) zmierzy się z amerykańskim żołnierzem Johnem Rene (12-1-2). To pojedynek 8-rundowy w kategorii średniej. Ciekawie zapowiadają się także pozostałe walki zawodowe, m.in. Wiktorii Sądej z Dorotą Norek i Mateusza Kowalczyka z Mariuszem Piwowarem. W Kopalni Soli dojdzie też do meczu Polska – Ukraina. 3 walki odbędą się w boksie olimpijskim, a jedna w zawodowym.

 

Transmisja gali w Wieliczce na sportowych antenach Polsatu!

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie