Polska - Włochy: Słoweniec poprowadzi niedzielny mecz

Piłka nożna
Polska - Włochy: Słoweniec poprowadzi niedzielny mecz
fot. Cyfrasport

Słoweński sędzia Damir Skomina będzie arbitrem głównym niedzielnego meczu Polska - Włochy w 4. kolejce piłkarskiej Ligi Narodów. Spotkanie odbędzie się na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Z kolei Paweł Raczkowski poprowadzi tego dnia mecz Rosja - Turcja w Soczi.

42-letni Skomina jest sędzią międzynarodowym od 2005 roku. Prowadził trzy spotkania tegorocznych mistrzostw świata w Rosji, raz też był arbitrem technicznym. Mecze z udziałem Polaków sędziował już dwukrotnie: w 2013 roku na Wembley z Anglią (0:2) oraz w 2017 w Bukareszcie z Rumunią (3:0), oba w eliminacjach MŚ.

 

Polska i Włochy, które zremisowały we wrześniu w Bolonii, mają po jednym punkcie. W grupie A3 prowadzi czwartkowy rywal biało-czerwonych Portugalia, która pokonała Italię 1:0.

 

W Soczi Raczkowskiemu na liniach pomagać będą Michał Obukowicz i Radosław Siejka, a sędzią technicznym będzie Marcin Boniek. Na dodatkowych asystentów wyznaczono Tomasza Kwiatkowskiego i Jarosława Przybyła. Rosja i Turcja występują w drugiej dywizji Ligi Narodów, w grupie B2.

 

Transmisja meczu Polska - Włochy w Polsacie Sport.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie