UFC: Wielki powrót Jonesa! Będzie hitowy rewanż

Sporty walki
UFC: Wielki powrót Jonesa! Będzie hitowy rewanż
fot. youtube.com

Według ważnej postaci w świecie sportów walki, dziennikarza ESPN Ariela Helwaniego, jeszcze w tym roku do oktagonu UFC powróci były mistrz, Jon Jones (22-1-1NC, 9 KO, 6 SUB). Jedna z największych gwiazd organizacji po wielkich problemach z dopingiem ma stoczyć hitową walkę rewanżową z Alexandrem Gustafssonem (18-4, 11 KO, 3 SUB) w Las Vegas.

Rok 2013 i pierwsze starcie Jona Jonesa i Alexandra Gustafssona to jeden z najciekawszych pojedynków w całej historii UFC. Na horyzoncie pojawił się rewanż obu wojowników, będący tym samym powrotem "Bonesa" do organizacji. Po serii wielkich kłopotów z dopingiem oraz prawem Amerykanin ma wreszcie szansę na stałe powrócić do oktagonu.
 
Po raz ostatni widziany był w nim na gali UFC 214, gdy znokautował Daniela Cormiera. Został jednak złapany na stosowaniu niedozwolonych substancji, przez co werdykt zmieniono na No contest. Sprawa z USADA wydaje się być zakończona i jak donosi ważne źródło w przypadku UFC - Ariel Helwani, Jones będzie miał okazję powrócić jeszcze w tym roku.
 
Gustafsson w sierpniu 2016 roku pokonał Jana Błachowicza, jednak od tamtej pory w organizacji wystąpił zaledwie raz. 28 maja 2017 pokonał przed czasem Glovera Teixeirę.
 
Stawką rewanżowego pojedynku ma być pas mistrzowski wagi półciężkiej. Tytuł ten zostanie automatycznie odebrany wspomnianemu Cormierowi. Gala UFC 232 odbędzie się 29 grudnia w Las Vegas.
 
W aktualnej rozpisce gali kończącej rok 2018 są między innymi Amanda Nunes, Ilir Lafiti, BJ Penn oraz Carlos Condit.
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie