Grosicki: Cieszę się w powrotu, ale nie z wyniku

Piłka nożna

- Cieszę się z powrotu do reprezentacji, ale nie z wyniku - podkreślił po meczu Ligi Narodów z Portugalią (2:3) piłkarz biało-czerwonych Kamil Grosicki.

- Portugalia pokazała, że jest w świetnej formie. Rywale długo utrzymywali się przy piłce. My mieliśmy dobre 20 minut. W tym czasie strzeliliśmy bramkę. Potem zespół się cofnął. A świetnie dysponowani goście to wykorzystali i wygrali zasłużenie - powiedział piłkarz, który w czwartek wszedł na murawę w 64. minucie.

 

Zawodnik angielskiego Hull City wyraził nadzieję, że w niedzielę, w meczu z Włochami także w LN, selekcjoner Jerzy Brzęczek da mu możliwość dłuższego pobytu na boisku.

 

Dla mnie na najważniejszym jest, aby wrócić do optymalnej formy. To jednak trzeba robić w klubie, zaś na kadrę przyjeżdżać gotowym na "120 procent". Mogę powiedzieć, że teraz jestem gotowy "tylko" na 100 procent. Na pewno dużo pracy przede mną. Jednak myślę, że z meczu na mecz będzie coraz lepiej - zaznaczył Grosicki, który w zespole narodowym zagrał po 61.

 

Zdaje on sobie sprawę, że zbliżający się mecz z Włochami może zadecydować o losach biało-czerwonych w rozgrywkach Ligi Narodów i spadku do niższej dywizji. Jednak z humorem podkreślił, że polska reprezentacja "bardzo dobrze wie, jak smakuje mecz o wszystko".

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze