PlusLiga: Cuprum Lubin chce postraszyć najsilniejszych

Siatkówka
PlusLiga: Cuprum Lubin chce postraszyć najsilniejszych
fot. Cyfrasport

Zespół siatkarzy Cuprum Lubin w przerwie między sezonami został poważnie przebudowany. Drużynę poprowadzi brazylijski trener Marcelo Fronckowiak, a barw zespołu w ekstraklasie będą bronić m.in. Estończyk Kert Toobal, Japończyk Masahiro Yanagida oraz Belg Igor Grobelny.

Jednym z pierwszych ruchów włodarzy klubu po zakończeniu poprzedniego sezonu było zatrudnienie nowego trenera. Został nim Daniele Mario Capriotti, który zastąpił Francuza Patricka Duflosa. W połowie sierpnia okazało się jednak, że Włoch z powodów rodzinnych nie będzie pracować w Lubinie i drużynę z Dolnego Śląska poprowadzi Brazylijczyk Marcelo Fronckowiak. Prezes Tomasz Tycel zapewnił, że to nie przeszkodziło zespołowi w przygotowaniach do nowego sezonu.

 

"Drużyna była już wtedy praktycznie zbudowana i plan przygotowań ustalony. Wszystko mieliśmy dopięte i zmiana szkoleniowca tego nie zaburzyła. Jasne jest, że Fronckowiak zanim podpisał kontrakt, przeanalizował, jak będzie wyglądać zespół, bo już mieliśmy podpisywane kontrakty z zawodnikami. Mimo że nie on go budował, zdecydował się przyjść do nas, a to oznacza, że udało nam się pozyskać ciekawych graczy, których także on zaakceptował" – wskazał Tycel.

 

Latem lubińska ekipa została dosyć mocno przebudowana, bo odeszło z niej aż dziewięciu siatkarzy. Lukę trzeba było uzupełnić i w nowym sezonie barw Cuprum będzie bronić m.in. kapitan reprezentacji Japonii Masahiro Yanagida, Estończyk Kert Toobal, mistrz świata juniorów Jędrzej Gruszczyński, Damian Boruch oraz syn byłego polskiego siatkarza Dariusza Grobelnego - Igor, który wraca do Cuprum po rocznych występach w lidze austriackiej.

 

Tycel przyznał, że liderem nowej drużyny ma być doświadczony Toobal.

 

"To doświadczony gracz, który potrafi pociągnąć drużynę. Staraliśmy się budować zespół, który już teraz będzie mógł powalczyć z najsilniejszymi, ale też perspektywiczny. Zdajemy sobie sprawę, że początek sezonu w naszym wykonaniu może nie być olśniewający, bo to jest niemal zupełnie nowa drużyna i musi się jeszcze dotrzeć. Potrzeba czasu, aby pewne schematy zostały wypracowane. Sezon jest długi, a czas będzie działał na naszą korzyść" – powiedział prezes lubińskiego klubu.

 

W poprzednich rozgrywkach lubinianie zajęli siódme miejsce, ale teraz - ze względu na poważną przebudowę drużyny - w Cuprum nie mówi się o konkretnych celach i miejscach. Tycel zauważył, że celem każdej ekipy grającej w ekstraklasie jest walka o mistrzostwo i medale, ale potencjał jednym daje większe szanse, a drugim mniejsze.

 

"Naszym podstawowym celem jest okrzepnięcie zespołu i nabranie przez niego pewności siebie. Chcemy być groźni dla najlepszych, ale mamy też inne cele. Chcemy rozwinąć się organizacyjnie, marketingowo, by móc pozyskać nowych sponsorów albo przekonać dotychczasowych, że warto więcej w nas zainwestować. Chcielibyśmy zbudować fundamenty pod kolejny sezon, w którym być może zrobimy kolejny sportowy krok naprzód i już mocno włączymy się do walki o medale" – podsumował szef lubińskiego klubu.

 

Terminarz i plan transmisji meczów 1. kolejki PlusLigi:

 

2018-10-12: Cerrad Czarni Radom – Jastrzębski Węgiel (piątek, godzina 18.00; transmisja – Polsat Sport Extra)
2018-10-12: ONICO Warszawa – Cuprum Lubin (piątek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport News, Polsatsport.pl) 
2018-10-13: Aluron Virtu Warta Zawiercie – Asseco Resovia (sobota, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2018-10-13: MKS Będzin – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (sobota, godzina 17.30; transmisja – Polsatsport.pl) 
2018-10-14: Stocznia Szczecin – Trefl Gdańsk (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport, Polsatsport.pl)
2018-10-14: GKS Katowice – Indykpol AZS Olsztyn (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport News) 
2018-10-15: Chemik Bydgoszcz – PGE Skra Bełchatów (poniedziałek, godzina 18.00; transmisja – transmisja – Polsat Sport Extra).

AŁ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie