PlusLiga: ONICO Warszawa - Cuprum Lubin. Transmisja na Polsatsport.pl

Siatkówka
PlusLiga: ONICO Warszawa - Cuprum Lubin. Transmisja na Polsatsport.pl
fot. Cyfrasport

W piątek o godzinie 18.00 sezon 2018/2019 PlusLigi zainaugurują drużyny Cerradu Czarnych Radom i Jastrzębskiego Węgla. W drugim piątkowym meczu ONICO Warszawa podejmie we własnej hali Cuprum Lubin. Podopieczni Stephane'a Antigi chcą uniknąć sytuacji z zeszłego sezonu, gdy do czołowej "szóstki" zabrakło im tylko punktu, natomiast Cuprum ma ambicje, by stanowić zagrożenie dla najlepszych zespołów ligi. Transmisja spotkania na portalu Polsatsport.pl oraz w Polsacie Sport News.

ONICO Warszawa było jednym z największych przegranych ostatniego sezonu. Dowodzony przez byłego selekcjonera reprezentacji Polski Stephane'a Antigę zespół kapitalnie wystartował w ligowych rozgrywkach i w pewnym momencie, po zanotowaniu serii trzynastu zwycięstw z rzędu, zajmował nawet pozycję wicelidera. Później warszawską ekipę nawiedziła jednak plaga kontuzji, w wyniku której ze składu wylecieli m.in. świeżo upieczeni mistrzowie świata Bartosz Kwolek i Damian Wojtaszek a także Jan Nowakowski i Sharone Vernon-Evans. Ostatni z wymienionych nie zagrał już do końca sezonu.

 

Opłakana sytuacja kadrowa spowodowała wytracenie przez podopiecznych Antigi prędkości i pod koniec fazy zasadniczej przydarzyło im się kilka porażek. W ich rezultacie ONICO zabrakło jedynie punktu, by wywalczyć sobie miejsce w Final Six i ostatecznie drużyna uplasowała się na ósmym miejscu w tabeli.

 

Pamiętający o fatalnym w skutkach finiszu sezonu 2017/2018 działacze warszawskiej drużyny postanowili wzmocnić skład. W przeciwieństwie do poprzedniego roku trener dysponuje teraz 15, a nie 13 zawodnikami, a w przerwie do Warszawy ściągnięto takich siatkarzy jak Graham Vigrass (środkowy), Rafael Araujo (atakujący), Bruno Romanutti (atakujący), Łukasz Wiese oraz Piotr Łukasik (obaj są przyjmującymi).

 

Swoje ambicje ma również Cuprum, które zostało gruntownie przebudowane i jego barw w nowym sezonie będą bronili m.in. Belg Igor Grobelny, Estończyk Kert Toobal oraz Japończyk Masahiro Yanagida. Transfery były konieczne, gdyż Lubin opuściło w przerwie aż dziewięciu zawodników.

 

Dość duże zamieszanie związane było również z osobą szkoleniowca, którym po poprzednich rozgrywkach został Daniele Mario Capriotti, jednak ze względów rodzinnych musiał on zrezygnować z tej funkcji. Stery drużyny przejął więc Brazylijczyk Marcelo Fronckowiak, który wiedział już o planowanych ruchach transferowych i nie były one dla nie go zaskoczeniem.

 

W poprzednim sezonie Cuprum wywalczyło siódme miejsce, jednak ze względu na gruntowną przebudowę ekipy, przed obecnym nikt raczej nie mówi o konkretnych celach.

 

Transmisja piątkowego meczu ONICO Warszaw - Cuprum Lubin od godziny 20.30 na portalu Polsatsport.pl i w Polsacie Sport News.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie