Polska - Portugalia: Eksperci wystawili krytyczne noty (WIDEO)

Piłka nożna

Reprezentacja Polski przegrała 2:3 z Portugalią w spotkaniu Ligi Narodów. - Popełniliśmy proste błędy w defensywie i nie potrafiliśmy dojść do szybkiego ataku - ocenił postawę swoich podopiecznych selekcjoner Jerzy Brzęczek. Krytyczni wobec naszych reprezentantów byli również eksperci Polsatu Sport: Dariusz Dziekanowski, Dariusz Wdowczyk oraz Artur Wichniarek.

Eksperci Polsatu Sport, zgodnie z tradycją, po zakończonym wystawili noty za występy Biało-Czerwonych. Oceną wyjściową jest 5 (przeciętny występ), a najwyższą możliwą do zdobycia - 10 (klasa światowa).

 

Oceny Dariusza Wdowczyka:

 

"Dariusz Wdowczyk: Zdecydowanie w moich ocenach dominowały piątki i szóstki, zabrakło siódemek. Podobała mi się opinia Łukasza Fabiańskiego, który po spotkaniu szczerze powiedział, że mógł lepiej się zachować przy dwóch straconych bramkach. Co do Bereszyńskiego, niewiele widziałem go w akcjach ofensywnych. Rzadko dochodził do dośrodkowań, a miał dodatkowo udział przy straconej bramce. Jędrzejczyk rozegrał również słabe spotkanie. Artur cały czas szuka dośrodkowania z prawej nogi, ale ja go widzę bardziej na środku defensywy."

 

Fabiański (6) - Bereszyński (5), Glik (6), Bednarek (6), Jędrzejczyk (5) - Klich (6), Krychowiak (6) Zieliński (6), Kurzawa (5) - Lewandowski (6), Piątek (6)

 

Rezerwowi: Kędziora (6), Grosicki (6), Błaszczykowski (6)

 

Oceny Dariusza Dziekanowskiego:

 

Bednarek przy pierwszej straconej bramce miał swój udział. Powinien znaleźć się na linii podania i przeciąć zagranie. Kiepsko wyglądała współpraca z Kamilem Glikiem na środku obrony. Bereszyński przy drugiej bramce również zawinił, ale w tej sytuacji błąd popełnił również Glik. On powinien lepiej zareagować przy tak długim zagraniu. Grzegorz Krychowiak? Bardzo wolne tempo gry, mało biegania, brakowało doskoku... Zabrakło Grześka, który jest zaangażowany w 100 % w spotkanie.

 

Fabiański (6) - Bereszyński (5), Glik (6), Bednarek (6), Jędrzejczyk (5) - Klich (6), Krychowiak (6), Zieliński (6), Kurzawa (5) - Lewandowski (6), Piątek (6)

 

Rezerwowi: Kędziora (7), Grosicki (7), Błaszczykowski (7)

 

Oceny Artura Wichniarka:

 

Moje oceny są lekko krytyczne, ale nie winiłbym do końca za to samych zawodników. System gry z dwójką środkowych napastników po prostu się nie sprawdził. Linia obrony nie zawężała pola gry i mieliśmy za wiele przestrzeni pomiędzy formacjami. Wszyscy zagrali poniżej oczekiwań...

 

Fabiański (7) - Bereszyński (5), Glik (5), Bednarek 5), Jędrzejczyk (5) - Klich (5), Krychowiak (5), Zieliński (5), Kurzawa (4) - Lewandowski (4), Piątek (6)

 

Rezerwowi: Kędziora (6), Grosicki (6), Błaszczykowski (6)

 

W załączonym materiale wideo pełne wypowiedzi ekspertów po spotkaniu Polska - Portugalia.

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze