Selekcjoner reprezentacji Portugalii: To nie był łatwy mecz

Piłka nożna

- To nie był dla nas łatwy mecz. Obie drużyny wyszły dziś na boisko po to, by wygrać - powiedział trener piłkarskiej reprezentacji Portugalii Fernando Santos po wygranej 3:2 z Polską w Chorzowie w spotkaniu Ligi Narodów.

- Wielokrotnie powtarzałem, że reprezentacja Polski ma w składzie bardzo dobrych piłkarzy, grających w czołowych ligach europejskich i także z tego względu nie był to dla nas łatwy mecz - dodał.

 

Podkreślił, że gospodarze po stracie piłki szybko ją odzyskiwali. - To był silny punkt w grze Polaków. Dzięki temu strzelili gola Włochom. My się nie poddawaliśmy, walczyliśmy, udało się nam sprawić rywalom kłopoty i ostatecznie wygraliśmy mecz – ocenił trener.

 

Zaznaczył, że jego drużyna zawsze gra o zwycięstwo, niezależnie od tego, czy w danym spotkaniu stawia na defensywę, czy atak. - Gdybyśmy się tylko bronili, nie zostalibyśmy mistrzami Europy. Oba elementy są ważne – wskazał Santos.

 

Szkoleniowiec mistrzów Europy nie krył zadowolenia, że mimo sporych rotacji w składzie i braku kilka podstawowych zawodników, z Cristiano Ronaldo na czele, w dwóch spotkaniach Ligi Narodów jego zespół zgromadził komplet punktów.

 

- Ta grupa piłkarzy "rośnie" z każdym meczem. I to w pojedynkach o stawkę, o punkty, które są zupełnie inne niż towarzyskie. Mamy teraz 10, a może i 20 zawodników, którzy pukają do reprezentacji, do składu. Wygraliśmy dwa spotkania i wszystko mamy w swoich rękach, to bardzo ważne - podsumował.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze