Smokowski mocno skontrował Brzęczka

Piłka nożna

Tomasz Smokowski, który razem z Pauliną Chylewską poprowadził studio do meczu Polska - Portugalia bardzo krytycznie odniósł się do wywiadu, jakiego Marcinowi Feddkowi udzielił selekcjoner reprezentacji Jerzy Brzęczek. Ale nie był to jedyny gorący moment naszego studia. Jak zwykle działo się bardzo wiele. Od pierwszej do ostatniej minuty. Oto najlepsze momenty.

Studio do meczu Polska - Portugalia zaczęło się już o godzinie 17.30, a skończyło grubo po północy. Dla kibiców przygotowaliśmy aż dwie ekipy ekspertów. Jedna zasiadła w najnowocześniejszym, polskim studio telewizyjnym przy ul. Łubinowej w Warszawie. Druga miała swoją bazę na stadionie w Chorzowie. W Warszawie gospodarzami byli Paulina Chylewska i Tomasz Smokowski, na Stadionie Śląskim Bożydar Iwanow. Gośćmi byli m.in Artur Wichniarek, Dariusz Dziekanowski, Dariusz Wdowczyk, Adam Matysek i Paweł Golański. 

 

- Przy całej sympatii i szacunku dla naszego selekcjonera, wydaje mi się, że już po meczu z Irlandią trochę inaczej oceniał on swój zespół  niż my wszyscy. Gdybym nie oglądał starcia z Portugalią, a tylko posłuchał wywiadu z trenerem, to miałbym wrażenie, że wszystko było cacy. A nie było! Uważam, że i tak mamy bardzo dobry wynik, jak na różnicę poziomów pomiędzy Polską, a Portugalią - to tylko jedna z wielu niezwykle ciekawych opinii, jakie padły w trakcie studia. Wygłosił ją Tomasz Smokowski.  

 

Gigantyczna, największa w Europie ledowa ściana wizyjna, robiła wrażenie już od pierwszej minuty. To na jej tle Paulina Chylewska przywitała widzów. Już pierwsze dyskusje były niezwykle interesujące. Goście opowiadali m.in. o tym gdzie i jak oglądali mecz Polska - Portugalia z 11 października 2006 roku, gdy - również w Chorzowie - w eliminacjach do Euro 2008, pokonaliśmy 2:1 Portugalię. 

 

- Ja oglądałem w Bielefeld, gdzie wówczas grałem. Wcześniej, przez cały tydzień sprawdzałem, czy nie dostałem wiadomości z PZPN. Jak zwykle jej nie było - mówił trochę żartem, trochę serio Artur Wichniarek, który w 2006 roku był czołowym strzelcem Bundesligi, ale do kadry nie był powoływany. 

 

- Moja żona ma 11 października urodziny. Mogłem je spędzić z nią, za co wam dziękuję - szczypał Wichniarek, zerkając w kierunku siedzącego obok Dziekanowskiego, który wówczas był asystentem selekcjonera reprezentacji Leo Beenhakkera. 

- Wzięliśmy te urodziny pod uwagę - kontrował ze śmiechem Dziekanowski. 

 

Na koniec tego fragmentu Paulina Chylewska pozwoliła sobie na bardzo osobistą uwagę. Właśnie wtedy dowiedziała się bowiem, że zostanie... mamą. 

 

Niezwykle ciekawy był fragment, podczas którego Marcin Lepa i Dariusz Wdowczyk przenieśli się do szatni Polaków. Były trener m.in. Polonii, Widzewa, Legii, Pogoni i Piasta opowiadał o tym, co dzieje się za jej drzwiami tuż przed meczem, jak szkoleniowcy motywują zawodników. Przykład podany przez "Wdowca" był bardzo oryginalny. 

 

Przed mecz Marcin Lepa wspólnie z Tomaszem Łapińskim bardzo wnikliwie przeanalizowali ustawienie Polaków, po ostatnim gwizdku podsumowali grę Biało-Czerwonych na naszym ultranowoczesnym stanowisku do analiz wideo. Z kolei Aleksandra Szutenberg przejrzała i zrelacjonowała niemal na żywo reakcje mediów społecznościowych. 

 

Do tego cała masa wywiadów  - przed, w trakcie i po meczu (np. TUTAJ pomeczowy wywiad z Robertem Lewandowskim). Oceny i analizy naszych ekspertów (możecie je znaleźć TUTAJ). Słowem znów działo się bardzo wiele. Znów warto było spędzić z Polsatem Sport czas nie tylko w trakcie spotkania, ale też przed nim i po jego zakończeniu. 

 

Dla tych, którzy nie mogli obejrzeć całego studia, przygotowaliśmy skrót tego, co się w nim działo. Do obejrzenia w załączonym materiale wideo. 

B, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie