Włoska prasa ostrzega: Nie możemy przegrać z Polską

Piłka nożna
Włoska prasa ostrzega: Nie możemy przegrać z Polską
fot. PAP

Włochy nie mogą przegrać z Polską w niedzielę, wszystko muszą postawić na jedną szalę - tak włoska prasa pisze o meczu w Chorzowie w ramach rozgrywek piłkarskiej Ligi Narodów. Po meczu Polska - Portugalia (2:3) dominuje zachwyt nad grą Krzysztofa Piątka.

Jeśli drużyna Roberto Manciniego przegra z Polakami, może odpaść z rozgrywek - podkreśla "La Gazzetta dello Sport".

 

Komentując mecz Polski z Portugalią pisze zaś odnosząc się do kalkulacji w grupie: "Kibicowaliśmy za tym, aby był remis". Następnie przyznaje, że wynik z Chorzowa bardzo utrudnia sytuację włoskiej reprezentacji i sprawia, że spotkanie z Polską może być "bezpośrednią konfrontacją". Dziennik wyjaśnia, że w przypadku remisu o losie drużyny zadecydują dopiero ostatnie spotkania, Włoch z Portugalią 17 listopada w Mediolanie i mecz Portugalia - Polska 20 listopada.

 

Największy sportowy włoski dziennik zwraca uwagę na nieobecność Cristiano Ronaldo w drużynie rywali Polaków i dodaje, że Portugalczycy już nauczyli się grać także bez swojego asa.

 

Było natomiast, zauważa "La Gazzetta dello Sport", miejsce na "tradycyjnego gola" Krzysztofa Piątka; pierwszego strzelonego w drużynie narodowej.

 

W podsumowaniu czwartkowego meczu gazeta kładzie nacisk na to, że Robert Lewandowski i jego koledzy nie mieli siły, by zremisować i wręcz "ryzykowali kilka razy zainkasowaniem czwartego gola".

 

"La Repubblica" żartuje z podziwem, że tym razem w reprezentacji biało-czerwonych grający w klubie Genoa Piątek - ulubieniec włoskiej prasy i król strzelców tego sezonu Serie A - znalazł się w "stanie łaski". Rzymska gazeta za "ironię losu" uznaje zaś to, że o przyszłości włoskiej reprezentacji, która ma kłopoty ze strzelaniem bramek, zadecyduje mecz z Polską, mającą napastników "bez liku".

 

To, przypomina, kadra Lewandowskiego, Piątka i Arkadiusza Milika; reprezentacja "opływająca w obfitość ataku". Autor relacji ocenia, że wystawienie Piątka, który strzelił pierwszego gola dla reprezentacji, potwierdziło, że piłkarz ten rozwija się "z prędkością światła". Aby strzelić gola potrzebował 18 minut - dodano w tekście pełnym uznania dla polskiego piłkarza.

 

Przytoczono też budzące rozbawienie Włochów słowa Krzysztofa Piątka, który stwierdził w jednym z wywiadów: "to tak, jakby piłka mnie szukała".

 

Dziennik pisze o zainteresowaniu innych klubów zawodnikiem, który już ma przydomek "Pistolero". W tym kontekście wymienia Borussię Dortmund i Bayern Monachium. Zwraca również uwagę na to, że sam zawodnik Genoi powiedział: "Nie wiem, gdzie będę w czerwcu".

 

To zaś znaczy, wyjaśniono, że nie opuści klubu z Genui już po styczniowym okienku transferowym.

MM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze