Il Lombardia: Pinot znów najlepszy, Majka siódmy

Francuski kolarz Thibaut Pinot z grupy Groupama-FDJ wygrał po samotnym finiszu w Como ostatni z wielkich wyścigów klasycznych sezonu - Il Lombardia. Siódme miejsce zajął Rafał Majka (Bora-Hansgrohe), tracąc do zwycięzcy 43 sekundy.

To drugi z rzędu wielki trium Pinota. Trzy dni wcześniej wygrał kolarski klasyk Mediolan-Turyn.

W sobotę na mecie w Como Francuz wyprzedził o 32 sekundy ubiegłorocznego triumfatora Włocha Vincenzo Nibalego (Bahrain-Merida). O trzecią lokatę walkę sprinterską stoczyło sześciu zawodników, wśród nich Rafał Majka. Najszybszy z tej grupy okazał się Belg Dylan Teuns (BMC), a Polak zajął ostatecznie siódme miejsce.

Il Lombardia, zwany wcześniej Giro di Lombardia, to jeden z pięciu kolarskich "monumentów", najbardziej prestiżowych klasyków sezonu.

Najlepszym wynikiem Polaka w tym wyścigu było trzecie miejsce Majki w 2013 roku.