Liga Narodów: Imponująca seria Rosjan trwa! Piękny gol Czeryszewa dobił Turków

W sędziowanym przez Pawła Raczkowskiego meczu Dywizji B piłkarskiej Ligi Narodów Rosja pokonała Turcję 2:0. Podopieczni Stanisława Czerczesowa legitymują się tym samym serią sześciu meczów bez porażki.

Podczas organizowanych u siebie mistrzostw świata 2018 Rosjanie sprawili wielką niespodziankę. Prowadzeni przez byłego trenera Legii Warszawa piłkarze dotarli bowiem do ćwierćfinału imprezy, w którym odpadli ostatecznie na rzecz Chorwatów, po konkursie rzutów karnych.

"Sborna" nie spoczęła jednak na laurach i po najważniejszym turnieju tego roku dalej kontynuowała korzystną serię. Na początku zanotowała dobry start w nowo powstałych rozgrywkach Ligi Narodów, wygrywając na wyjeździe z Turcją 2:1. Później rozbiła Czechów 5:1 w meczu towarzyskim, a następnie po bezbramkowym remisie podzieliła się punktami ze Szwedami, również w meczu Ligi Narodów.

W niedzielę przyszedł dla nich czas na kolejny mecz w tych rozgrywkach przeciwko Turcji, tym razem u siebie, i znów podopieczni Czerczesowa zdołali podkreślić swoją dominację. W 20. minucie wynik otworzył Roman Neustädter, który z najbliższej odległości dobił piłkę, która sekundę wczesniej odbiła się od słupka po mocnym strzale Gierogija Dżykiji.

Gola na 2:0 strzelił z kolei w 78. minucie gwiazdor drużyny na mundialu Dienis Czeryszew, w efektownym stylu wykorzystując płaskie dośrodkowanie Aleksandra Gołowina.

Spotkanie posiadało również polski akcent, gdyż jego arbitrem był Paweł Raczkowski z Warszawy.

Rosja - Turcja 2:0 (1:0)

Bramki: Neustädter 20, Czeryszew 78

Rosja: Guilherme - Mário Fernandes, Roman Neustädter, Gieorgij Dżikija, Fiodor Kudriaszow - Jurij Gazinski, Roman Zobnin - Aleksiej Jonow (82' Rusłan Kambołow), Aleksandr Gołowin (90+1' Dmitri Połoz), Daler Kuziajew (71' Dienis Czeryszew) - Artiom Dziuba.

Turcja: Sinan Bolat - Zeki Celik, Serdar Aziz, Caglar Söyüncü, Hasan Ali Kaldirim (75' Ömer Bayram) - Mahmut Tekdemir (62' Berkay Özcan), Okay Yukuslu - Cengiz Ünder, Oguzhan Özyakup (84' Yunus Malli), Hakan Calhanoglu - Cenk Tosun.

Żółte kartki: Gołowin - Kaldirim, Tosun

Sędzia: Paweł Raczkowski (Polska).