PlusLiga: Stocznia Szczecin – Trefl Gdańsk. Transmisja na Polsatsport.pl

Siatkówka
PlusLiga: Stocznia Szczecin – Trefl Gdańsk. Transmisja na Polsatsport.pl
fot. Cyfrasport

Siatkarze Stoczni Szczecin zainaugurują rozgrywki PlusLigi od starcia z trzecią drużyną poprzedniego sezonu – Treflem Gdańsk. Wydarzeniem będzie powrót na polskie ligowe parkiety Bartosza Kurka. Transmisja meczu 1. kolejki PlusLigi Stocznia Szczecin – Trefl Gdańsk w niedzielę 14 października o godzinie 14.45 w Polsacie Sport, Super Polsacie i na Polsatsport.pl.

 

Do sezonu 2018/19 obie drużyny przystąpią ze sporymi zmianami w składach. O ile jednak w Szczecinie imponująca jest lista gwiazd, które wzmocniły zespół (Nicholas Hoag, Matej Kazijski, Bartosz Kurek, Nikołaj Penczew, Simon Van De Voorde, Łukasz Żygadło...),  to w Gdańsku wielu czołowych siatkarzy trzeciej drużyny poprzedniego sezonu zmieniło barwy klubowe (m.in. Mateusz Mika, Damian Schulz, Artur Szalpuk).

 

– Zbudowaliśmy zespół ze świetnymi perspektywami. Musimy myśleć przyszłościowo, jacy zawodnicy mogą pomóc drużynie i jacy zawodnicy mogą się tutaj rozwinąć. Zostajemy z prawie niezmienioną formacją środkowych, a na wielu pozycjach mamy wielu nowych, młodych graczy. Można powiedzieć, że jest to nie tylko drużyna, ale cały nasz projekt rozwoju – powiedział trener gdańszczan Andrea Anastasi.

 

Dodatkowym smaczkiem meczu Stocznia – Trefl będzie występ dwóch mistrzów świata. Kurek – MVP siatkarskiego mundialu 2018 – zagra w ekipie gospodarzy, natomiast w drużynie przyjezdnych wystąpi najlepszy środkowy tamtego turnieju – Piotr Nowakowski.

 

– Do Szczecina jedziemy z prostym założeniem. W niedzielnym spotkaniu mamy zamiar wybić Kurkowi siatkówkę z głowy i udowodnić, że to wyróżnienie było przypadkowe. Tę deklarację trzeba oczywiście traktować w kategoriach żartu. Niezwykle cenię Bartka jako zawodnika i prywatnie też bardzo go lubię. To chłopak, który mógłby trenować non stop i na miano najlepszego siatkarza mistrzostw zasłużył sobie swoim podejściem oraz ciężką pracą – stwierdził przed spotkaniem Nowakowski.

 

Transmisja meczu 1. kolejki PlusLigi Stocznia Szczecin – Trefl Gdańsk w niedzielę 14 października o godzinie 14.45 w Polsacie Sport, Super Polsacie i na Polsatsport.pl.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze