Pokaz siły grupowych rywali Polaków! Kolejna wiktoria Portugalii

Reprezentacja Portugalii górowała nad Biało-Czerwonymi w meczu Ligi Narodów i ostatecznie triumfowała w Chorzowie 3:2. Kilka dni później mistrzowie Europy w przemeblowanym składzie odprawili z kwitkiem kolejnego rywala. Na Hampden Park w Glasgow wygrali 3:1 ze Szkocją.

Reprezentacja Portugalii pod wodzą Fernando Santosa dała wielki popis futbolu w Chorzowie, wygrywając z Polską 3:2. O tym, jak wielką głębią składu dysponuje selekcjoner mistrzów Europy świadczy fakt, że w Lidze Narodów nie mógł skorzystać z największej gwiazdy - Cristiano Ronaldo, a kilka dni później wygrał mecz ze Szkocją kompletnie przemeblowaną jedenastką.

Na Hampden Park wybiegła zupełnie inna drużyna niż ta, która nie dała szans Biało-Czerwonym (dziesięciu nowych zawodników - zagrał tylko obrońca Ruben Dias). W pierwszym składzie pojawił się między innymi bohater finału Euro 2016, Eder. Strzelanie rozpoczął jednak Helder Costa, który w ostatnich tygodniach zachwyca na boiskach Premier League w barwach Wolverhampton. Dla skrzydłowego był to debiut; udało mu się trafić do siatki tuż przed przerwą.

Portugalczycy kontrolowali spotkanie i czekali na kolejne trafienia. W 74. minucie swego dopiął Eder, który na gola zamienił dośrodkowanie Renato Sanchesa. Ozdobą spotkania było piękne trafienie Brumy dziesięć minut później. Skrzydłowy wszedł w buty i... koszulkę Cristiano Ronaldo - z "siódemką" na plecach po szybkim dryblingu zapakował piłkę pod poprzeczkę zbiegając do środka pola karnego. Wynik w doliczonym czasie gry ustalił Steven Naismith, który zdobył honorową bramkę.

Santos dał w tym spotkaniu zagrać wszystkim zawodnikom, którzy podczas tego zgrupowania jeszcze nie wybiegli na murawę. Na pięć minut przed końcem na boisku pojawił się więc między innymi... bramkarz-debiutant Claudio Ramos. Portugalia przewodzi "polskiej" grupie Ligi Narodów z sześcioma punktami.

Szkocja - Portugalia 1:3 (0:1)

Bramki: Steven Naismith 90+3' - Helder Costa 43', Eder 74', Bruma 84'

Szkocja: Craig Gordon - Stephen O'Donnell, Jack Hendry, Scott McKenna, Andrew Robertson - Stuart Armstrong (Kevin McDonald 77'), John McGinn Graeme Shinnie - Callum McGregor, Steven Naismith, James Forrest - Oliver McBurnie (Gary Mackay-Steven 76')

Portugalia: Beto (Claudio Ramos 86') - Cedric Soares, Luis Neto, Ruben Dias (Pedro Mendes 57'), Kevin Rodrigues - Danilo Pereira (William Carvalho 90+1'), Sergio Oliveira (Renato Sanches 56'), Bruno Fernandes (Gedson Fernandes 67') - Bruma (Rafa Silva 90+1'), Helder Costa, Eder

Żółta kartka: Sergio Oliveira