Już jakiś czas temu Jerzy Brzęczek zapowiedział, że aż do momentu startu eliminacji do mistrzostw Europy 2020 zamierza stale dokonywać rotacji na pozycji bramkarza. Z Portugalią selekcjoner postawił na Łukasza Fabiańskiego, więc możemy być pewni, że tym razem między słupkami stanie Wojciech Szczęsny.

 

Wiele wskazuje na to, że na lewej obronie Artura Jędrzejczyka zastąpi Arkadiusz Reca, który miał dobre momenty w meczu z Włochami w Bolonii (1:1). Jeśli chodzi o środkową linię, to od pierwszej minuty na boisku możemy zobaczyć Damiana Szymańskiego, Jacka Góralskiego oraz Karola Linetty'ego.

 

Osoby zasiadające w studiu uważają również, że tym razem z przodu, obok Roberta Lewandowskiego, wystąpi Arkadiusz Milik. Napastnik SSC Napoli wraca do formy sprzed dwóch fatalnych kontuzji i może dostać szansę, by pokazać swoje umiejętności w meczu przeciwko dobrze znanym sobie zawodnikom.

 

W stosunku do meczu z Portugalią miejsce w pierwszym składzie utracą więc Fabiański, Jędrzejczyk,  Mateusz Klich, Grzegorz Krychowiak, Rafał Kurzawa oraz Krzysztof Piątek. 

 

Skład reprezentacji Polski na mecz z Włochami według ekspertów Polsatu Sport:

 

Wojciech Szczęsny - Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Jan Bednarek, Arkadiusz Reca - Karol Linetty, Jacek Góralski, Damian Szymański - Piotr Zieliński - Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik.

 

 

Dyskusja ekspertów na temat składu w załączonym materiale wideo.

 

Transmisja meczu Polska - Włochy od godziny 20.35 w Polsacie Sport.