KSW 46: Były mistrz zmienia kategorię! Zmierzy się z Szymuszowskim

Sporty walki

Kolejny pojedynek gali KSW 46 potwierdzony! 1 grudnia w Gliwicach dojdzie do starcia Artura Sowińskiego (18-10-2NC, 6 KO, 7 SUB) z Kamilem Szymuszowskim (16-5, 2 KO, 4 SUB).

"Kornik" to były mistrz wagi piórkowej. Tytuł wywalczył w listopadzie 2015 roku, pokonując Klebera Koike Erbsta jednogłośną decyzją sędziów. Później pokonał jeszcze Fabiano Silvę de Conceicao, znanego jako "Jacarezinho", pierwszy i ostatni raz broniąc mistrzowskiego tytułu. Stracił go po porażce z rąk Marcina Wrzoska.

 

Od czasu tego starcia nie wiedzie mu się najlepiej. Choć udało mu się pokonać Łukasza Chlewickiego, to później poddał go Koike Erbst, a w kwietniu tego roku wypunktował go Salahdine Parnasse.

 

Dwie porażki z rzędu w jednej z najmocniejszych kategorii w KSW sprawiły, że Sowiński postanowił coś zmienić. Kolejną walkę stoczy bowiem w dywizji lekkiej, a jego przeciwnikiem będzie Kamil Szymuszowski. On także ostatnio zaliczył wpadkę, przegrywając z Grzegorzem Szulakowskim na KSW 41 w grudniu 2017 roku.

 

Wcześniej jednak notował imponującą serię dziewięciu zwycięstw z rzędu. Ostatnio występował w pokazywanym przez Polsat reality show "Wyjdź za mnie"!

 

O KSW 46:

 

Walką wieczoru gali KSW 46 w Gliwicach będzie rewanżowy pojedynek pomiędzy mistrzem wagi półciężkiej, Tomaszem Narkunem a legendą sportów walki nad Wisłą, Mamedem Khalidovem. W drugim najważniejszym pojedynku mistrz kategorii lekkiej, Mateusz Gamrot będzie miał okazję jako pierwszy w historii KSW sięgnąć po drugi tytuł, ponieważ zmierzy się z Kleberem Koike Erbstem o tytuł dywizji piórkowej. Z kolei były mistrz wagi piórkowej Marcin Wrzosek skrzyżuje rękawice z rewelacyjnym Francuzem Salahdine'em Parnasse.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie