Liga Narodów: Pięć bramek w szlagierze. Anglia lepsza od Hiszpanii!

Reprezentacja Hiszpanii pod wodzą Luisa Enrique szła jak burza w dotychczasowych spotkaniach Ligi Narodów. Dobra passa została brutalnie przerwana w poniedziałkowy wieczór, kiedy to na Estadio Benito Villamarin w Sewilli zawitała Anglia, chcąca zrewanżować się za porażkę 1:2 na Wembley. Wyspiarze zaprezentowali niesamowitą skuteczność w pierwszej połowie i ostatecznie wygrali 3:2.

Pierwsze minuty nie zwiastowały kataklizmu, który wydarzył się w pierwszej połowie w wykonaniu Hiszpanów. To właśnie gospodarze dominowali i stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji. Najpierw groźny strzał oddał Thiago Alcantara, ale piłka powędrowała minimalnie obok słupka. Chwilę później dobrze ustawiony w bramce był Jordan Pickford, który z najbliższej odległości został nastrzelony futbolówką. Do tego należy dodać indywidualną akcję Marco Asensio, ale jego uderzenie zza pola karnego było zbyt lekkie.

Gdy wydawało się, że bramka dla podopiecznych Luisa Enrique wisi w powietrzu, znakomity kontratak przeprowadzili Synowie Albionu. Podanie z lewej strony od Marcusa Rashforda otrzymał Raheem Sterling, który w sytuacji sam na sam pokonał Davida de Geę.

Taktyka Anglików była bardzo prosta. Solidna i szczelna defensywa oraz wyprowadzanie zabójczych ataków. Hiszpanie, mimo 70-procentowego posiadania piłki i dwukrotnie większej liczby oddanych strzałów, walili głową w mur. W 30. minucie ekipa Garetha Southgate'a podwyższyła rezultat po kolejnej kontrze. Znakomicie w tej sytuacji zachował się Harry Kane, który przyjął piłkę na połowie rywali, obrócił się o sto osiemdziesiąt stopni i zagrał prostopadle do nadbiegającego Rashforda. Ten bez problemów wpadł w pole karne i pokonał swojego klubowego kolegę z Manchesteru United.

W końcówce pierwszej połowy Wyspiarze zadali kolejny cios, ale tym razem nie wyprowadzili typowej kontry, a wykreowali efektowną akcję w... hiszpańskim stylu. Kapitalnym górnym zagraniem popisał się Ross Barkley. Piłka minęła hiszpańską defensywę i trafiła do Kane'a, który odegrał do Sterlinga. Temu nie pozostało nic innego jak skierować futbolówkę do pustej bramki.

Kibice z Półwyspu Iberyjskiego przecierali oczy ze zdumienia, kiedy ich piłkarze schodzili do szatni przegrywając 0:3. Nigdy wcześniej w historii reprezentacja z tego kraju nie straciła trzech bramek u siebie w meczach o punkty.

Zgodnie z oczekiwaniami Hiszpanie w drugiej połowie rzucili się do odrabiania strat. Strzały Saula Nigueza oraz Marco Asensio były niecelne, ale sygnał do odrabiania strat dał Paco Alcacer, który kilka chwil wcześniej pojawił się na murawie z ławki rezerwowych. Hiszpan znakomicie wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Asensio, zbiegł na pierwszy słupek i strzałem głową pokonał Pickforda.

To niewątpliwie dodało animuszu gospodarzom. W 63. minucie doszło do kuriozalnej i kontrowersyjnej sytuacji. W swoim polu karnym w drybling z Rodrigo wdał się Pickford, który stracił piłkę i ratował się rozpaczliwym wślizgiem, wybijając futbolówkę na rzut rożny. Miejscowi mieli mnóstwo pretensji do sędziującego to spotkanie Szymona Marciniaka o nie podyktowanie jedenastki.

Anglicy mocno ograniczyli się w drugiej połowie do defensywy, praktycznie nie zagrażając ani razu bramce Davida de Gei. Ekipa z Półwyspu Iberyjskiego nie potrafiła jednak zamienić wysokiego procentu posiadania piłki oraz sytuacji bramkowych na gole. Dopiero w doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisał się Sergio Ramos, ale było już zdecydowanie za późno na doprowadzenie do remisu.

To pierwsze zwycięstwo Anglii z Hiszpanią na wyjeździe od 1987 roku. Dzięki temu Synowie Albionu mają w swoim dorobku cztery punkty i mogą jeszcze myśleć o awansie do Final Four Ligi Narodów.

Hiszpania - Anglia 2:3 (0:3)

Bramki: Alcacer 58, Ramos 90+8 - Sterling 16, 38, Rashford 30

Hiszpania: David de Gea - Marcos Alonso, Sergio Ramos, Nacho, Jonny - Saul Niguez (57. Paco Alcacer), Sergio Busquets, Thiago Alcantara - Marco Asensio, Rodrigo (72. Alvaro Morata), Iago Aspas (57. Dani Ceballos)

Anglia: Jordan Pickford - Ben Chilwell, Joe Gomez, Harry Maguire, Kieran Trippier (85. Trent Alexander-Arnold) - Eric Dier, Harry Winks (90. Nathaniel Chalobah), Ross Barkley (75. Kyle Walker), Raheem Sterling - Harry Kane, Marcus Rashford

Relacja zakończona

Żółta kartka dla Moraty. Chwilę później sędzia Marciniak kończy to spotkanie. Po niesamowitych emocjach reprezentacja Hiszpanii przegrywa u siebie z Anglią 2:3. Dziękujemy za śledzenie relacji!

Goool!!! Sergio Ramos strzela głową i trafia do siatki! Bramka kontaktowa, ale już zabraknie czasu.

Jeszcze poprzeczka głową po strzale Marcosa Alonso.

Strzał Alcacera głową, ale nad poprzeczką.

Sędzia Marciniak doliczył aż siedem minut.

To już doliczony czas gry. Rzut rożny dla Hiszpanów.

Zmiana u Anglików. Chalobah za Winksa.

Żółta kartka dla Ceballosa za faul na Rashfordzie.

Zamieszanie w polu karnym Anglików. Strzał oddał Alcacer, ale niefortunnie trafiony został Thiago, który stał w świetle bramki.

Druga zmiana w zespole gości. Alexander Arnold za Trippiera.

Tym razem z dystansu uderzał Asensio, ale znowu tuż obok słupka.

Strzał Thiago z dystansu, ale obok słupka.

Anglicy zamknięci blisko swojego pola karnego.

Zmiana wśród Anglików. Kyle Walker za Barkleya.

Żółta kartka dla Jonny'ego za faul.

Zmiana wśród Hiszpanów. Alvaro Morata za Rodrigo.

Strzał Marcosa Alonso nad poprzeczką.

Ostry faul Maguire'a przed swoim polem karnym. Żółta kartka dla Anglika.

Anglicy podobnie jak w pierwszej połowie, koncentrują się na obronie. Hiszpanie mają coraz mniej czasu na doprowadzenie do remisu.

Kolejny Anglik leży na murawie. Maguire potrzebuje pomocy medyków.

Żółte kartki dla Ramosa i Winksa.

Niesamowita historia! Pickford wdał się w drybling w swoim polu karnym z Rodrigo i ostatecznie stracił piłkę. Bramkarz Anglików rozpaczliwie wybił mu futbolówkę z nóg na rzut rożny. Olbrzymie pretensje Hiszpanów o rzekomy faul golkipera gości. Marciniak jednak nie wskazał na wapno.

Przerwa w grze. W walce o piłkę ucierpiał Kane, któremu udzielana jest pomoc medyczna.

Goool!!! Wejście smoka Alcacera, który znakomicie wykorzystał dośrodkowanie Asensio z rzutu rożnego, wybiegł na krótki słupek i strzałem głową pokonuje Pickforda!

Podwójna zmiana w zespole gospodarzy. Na boisku meldują się Paco Alcacer i Dani Ceballos, odpowiednio za Saul Nigueza i Iago Aspasa.

Strzał Saula Nigueza zza pola karnego, ale broni Pickford. Wcześniej na skraju pola karnego Hiszpanów upadł Sterling, ale Szymon Marciniak nie odgwizdał przewinienia.

Anglicy starają się wymieniać piłkę na swojej połowie.

Radość na trybunach w Sewilli, ale strzał Asensio tylko w boczną siatkę.

Mocny strzał Nigueza z narożnika pola karnego, ale bardzo niecelny.

Oba zespoły bez zmian przystąpiły do drugiej części.

Zaczynamy drugą połowę! Czy Hiszpanie będą w stanie odrobić straty?

Jak podaje Optajose. Hiszpania pierwszy raz w historii straciła u siebie trzy bramki w meczu o punkty.

Anglicy rozklepali Hiszpanię! Barkley, Kane, Sterling i 3:0!

▶️ Obejrzyj wideo na naszej stronie...

Hiszpania na kolanach! Rashford wykończył świetne podanie Kanea

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Anglia niespodziewanie, a może sensacyjnie prowadzi 3:0. Jest to wynik jak najbardziej zasłużony, ponieważ przyjezdni zaimponowali skutecznością, w przeciwieństwie do Hiszpanii, która mimo 70 procentowego posiadania piłki nie była w stanie niczego wskórać. Wracamy po przerwie.

Kolejna kontra Anglików, którzy wyszli trójką zawodników na trzech obrońców rywali, lecz zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału Barkley.

Trzecia bramka dla Anglików była zdobyta w... hiszpańskim stylu.

Strzał w mur.

Rzut wolny dla Hiszpanii kilka metrów przed polem karnym Pickforda.

Goool!!! Co się dzieje w Sewilli?! Hiszpanie na kolanach! Tym razem to nie był kontratak, a kapitalne górne zagranie Barkleya nad defensywą rywali. Do piłki dopadł Kane, który odegrał do Sterlinga, a ten sfinalizował akcję do pustej bramki! Nokaut.

Strzał Barkleya zza pola karnego, ale zablokowany.

Hiszpanie mocno w szoku. Ich przewaga jest widoczna, ale rezultat zupełnie tego nie pokazuje.

Goool!!! Niesamowite! Hiszpania gra, ale to Anglia strzela gole w tym spotkaniu! Pięknie zachował się Harry Kane, który obrócił się z rywalem na plecach i zagrał prostopadłe zagranie do Rashforda, który znalazł się sam na sam z bramkarzem. Zawodnik Manchesteru United do asysty dorzucił bramkę!

Anglicy cofnęli się na swoją połowę i nastawiają się na grę z kontrataku.

Tym razem akcja prawym skrzydłem Iago Aspasa. Jego próba posłania piłki w pole karne została zablokowana. Wydawało się, że będzie rzut rożny, ale od bramki grę rozpoczął Pickford.

Dobre dośrodkowanie. Piłka leciała w światło bramki, a problemy ze złapaniem futbolówki miał Pickford.

Szymon Marciniak odgwizduje rzut wolny dla Hiszpanii na lewym skrzydle, blisko pola karnego Anglików.

Dośrodkowanie Asensio zablokowane i kolejny rzut rożny.

Kolejna akcja Asensio, który zbiegł z lewego skrzydła w pole karne i oddał strzał, jednak niecelny.

Goool!!! Niespodziewanie to Anglia obejmuje prowadzenie, mimo że pierwszy kwadrans zdecydowanie należał do Hiszpanii! Podanie z lewej strony od Rashforda otrzymał Sterling, który znalazł się sam na sam z De Geą i mocnym strzałem w górny róg strzela gola!

Rzut rożny dla Hiszpanii.

Żółta kartka dla Eric Diera za ostre wejście wślizgiem w nogi Sergio Ramosa. Anglik trafił w piłkę, ale jego impet był bardzo duży.

Indywidualna akcja Asensio, ale jego strzał zbyt lekki.

Bramkarz gości był bardziej trafiony niż samemu interweniował.

Ostro pod bramką Anglików! Kolejny strzał z kilku metrów i świetna interwencja Pickforda!

A już wydawało się, że jest 1:0 dla gospodarzy! Strzał Thiago jednak minimalnie obok słupka. Będzie rzut rożny.

Pierwsza ofensywna akcja Hiszpanii. W pole karne wpadł Jonny, ale został zablokowany przez Trippiera.

Zwycięstwo Hiszpanii zapewni jej awans do Final Four rozgrywek Ligi Narodów.

Zaczynamy!

Urodzinowa niespodzianka dla dziennikarek Polsatu Sport

15 października urodziny obchodzą dwie dziennikarki Polsatu Sport Paulina Chylewska i Aleksandra Szutenberg. Z tej okazji w studiu Ligi Narodów przygotowaliśmy małą niespodziankę dla naszych redakcyjnych koleżanek. W poniedziałek kolejny dzień emocji związanych z Ligą Narodów. W przedmeczowym studiu jak zwykle mogliśmy obserwować dyskusję ekspertów, analizę najciekawszych akcji, a także przegląd prasy.

Dzisiejsze spotkanie na Estadio Benito Villamarin w Sewilli sędziować będzie Szymon Marciniak.

Tak wygląda zestawienie poniedziałkowych spotkań w Lidze Narodów.

A oto zestawienie Hiszpanów.

Skład reprezentacji Anglii:

W tabeli grupy 4 dywizji A na pierwszym miejscu z kompletem oczek znajduje się Hiszpania. Po jednym punkcie mają Anglicy oraz Chorwaci.

Anglicy oprócz porażki u siebie z Hiszpanią, bezbramkowo zremisowali na wyjeździe z Chorwacją.

Hiszpanie znakomicie spisują się pod wodzą Luisa Enrique. W pierwszym starciu obu drużyn La Roja pokonała Anglików na Wembley 2:1, a także rozgromiła u siebie Chorwację aż 6:0!

Witamy w relacji meczu Ligi Narodów UEFA pomiędzy reprezentacjami Hiszpanii oraz Anglii. Początek rywalizacji o godz. 20:45.