Liga Narodów: Kolejna porażka Islandii. Szwajcaria wyprzedziła Belgię

Reprezentacja Szwajcarii wygrała z Islandią 2:1 w meczu czwartej kolejki grupy 2 Dywizji A Ligi Narodów. Wszystkie bramki padły w drugiej części spotkania.

Przed meczem liderem grupy była Belgia. W poniedziałek sytuacja ta się zmieniła i na fotelu lidera rozsiedli się Szwajcarzy. Mają oni jednak rozegrany o jeden mecz więcej. Islandia nie radzi sobie w rozgrywkach najlepiej notując porażkę za porażką.

W pierwszej połowie bramki nie padły. Nie było również zbyt wielu klarownych sytuacji podbramkowych. Emocje rozpoczęły się dopiero w 52. minucie, kiedy Granit Xhaka pięknie dograł do Harisa Seferovica, a ten wyskoczył wysoko i głową skierował piłkę do bramki. Gospodarze chwilę później mieli okazję doprowadzić do wyrównania, lecz Arnor Traustason trafił w bramkarza rywali.

W 76. minucie goście podwyższyli wynik na 2:0 po strzale Michaela Langa. Islandczycy nie zamierzali jednak złożyć broni i strzelili gola kontaktowego. Alfred Finnbogason perfekcyjnie poprowadził piłkę w lewy górny róg bramki dając nadzieję swojemu zespołowi na pierwszy punkt w tegorocznej edycji Ligi Narodów. Na więcej zabrakło jednak czasu. Mimo licznych prób i sytuacji spotkanie zakończyło się wynikiem 1:2.

Następny mecz grupy 2 Dywizji A Belgia - Islandia zostanie rozegrany 15 listopada. Trzy dni później przed szansą na rewanż za porażkę z Belgami dostaną Szwajcarzy.

Islandia - Szwajcaria 1:2 (0:0)
Bramki: Finnbogason 81 - Seferovic 52, Lang 67

Islandia: Hannes Halldorsson - Holmar Orn Eyjolfsson, Kari Arnason, Ragnar Sigurdsson, Hordur Magnusson - Johann Gudmundsson, Runar Sigurjonsson (85. Albert Gudmundsson), Birkir Bjarnason, Arnor Traustason (68. Rurik Gislason) - Gylfi Sigurdsson - Alfred Finnbogason

Szwajcaria: Yvon Mvogo - Michael Lang, Fabian Schaer, Nico Elvedi, Jacques Francois Moubandje - Denis Zakaria, Granit Xhaka - Haris Seferovic (90+1. Albian Ajeti), Xherdan Shaqiri, Steven Zuber (88. Christian Fassnacht) - Mario Gavranovic (69. Edimilson Fernandes)

Żółte kartki: Sigurdsson - Zakaria, Schaer

Sędzia: Andreas Ekberg