Niedzielan o Lewandowskim: Nie może być dwóch selekcjonerów

Piłka nożna

Reprezentacja Polski w słabym stylu przegrała z Włochami 0:1 i spada z najwyższej dywizji Ligi Narodów. Biało-Czerwoni raz jeszcze mieli problem z doborem właściwej taktyki, a upust swojej frustracji dał po meczu Robert Lewandowski. W jednej z wypowiedzi wyraził niezadowolenie z taktyki, którą zespołowi narzuca selekcjoner Jerzy Brzęczek.

Tuż po zakończeniu przegranego spotkania reprezentacji Polski z Włochami Lewandowski miał odpowiedzieć na pytanie dziennikarzy o taktykę, że "zespołowi nie pasowała taktyka preferowana przez Jerzego Brzęczka".
 
- Piłkarze powinni skupić się przede wszystkim na tym, aby wykonywać zadania narzucone przez trenera. Pamiętam naszą rozmowę z dnia przed meczem i wszystko było w porządku. Piłkarze są od tego, żeby realizować swoje zadania. W tym systemie mamy problem, ale na coś się zdecydowaliśmy i piłkarze nie mogą szukać sobie żadnych wymówek. Wszystko zaczyna się od błędów indywidualnych i wyszkolenia technicznego. Piłkarze muszą zacząć od tego, co robią na boisku - uciął Brzęczek na konferencji prasowej tuż po zakończeniu spotkania.
 
- Liga Narodów jest poligonem, żeby przygotować zespół do eliminacji mistrzostw Europy. Po pierwsze, trener jest szefem i odpowiada za to, jak wygląda zespół. Punkt drugi, jeśli są jakieś wątpliwości, patrz punkt pierwszy... - wstawił się za selekcjonerem Dariusz Wdowczyk.
 
Stronę Brzęczka wziął także były reprezentant Polski Andrzej Niedzielan.
 
- Niepotrzebna nerwówka na linii trener-piłkarze. Wymiana zdań na poziomie prasowym nigdy nie kończy się dobrze. Jeżeli już mamy jakieś pretensje do siebie, rozmawiajmy na ten temat w szatni. Za drużynę i wyniki odpowiada selekcjoner, on ustala taktykę i jest tutaj szefem. Ta historia będzie rozdrapywana i będzie się ciągnęła do następnego zgrupowania. Panowie powinni sobie wyjaśnić tę sytuację i zamknąć usta dziennikarzom. Nie może być taka sytuacja, że mamy dwóch selekcjonerów. Wiadomo, że Robert jest liderem reprezentacji. Jak strzela bramki, wszystko jest okej. Jak nie wygrywamy, krytyka idzie na jego konto - powiedział były napastnik reprezentacji Polski.
 
Cała dyskusja w studiu Polsatu Sport w załączonym materiale wideo.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze