Projekt Wojownik: Gwiazda UFC będzie trenować weteranów

Sporty walki
Projekt Wojownik: Gwiazda UFC będzie trenować weteranów
fot. materiały prasowe

W środę 17 października br., w 32 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku odbędzie się 6 edycja Projektu Wojownik. Zajęcia z mieszanych sztuk walki z weteranami WP poprowadzi gwiazda światowego MMA, zawodnik największej federacji na świecie UFC – Jan Błachowicz.

Jan Błachowicz to jeden z najzdolniejszych polskich współczesnych zawodników mieszanych sztuk walki. Ostatnie cztery wygrane z rzędu pozwoliły mu się wspiąć na trzecie miejsce w dywizji półciężkiej najbardziej prestiżowej federacji na świecie – UFC.  Przez wiele lat trenował i odnosił ogromne sukcesy w tajskim boksie oraz brazylijskim  jiu-jitsu na arenie polskiej i międzynarodowej. W latach 2011−2014 był także międzynarodowym mistrzem KSW w wadze półciężkiej. Trenuje w WCA Fight Team. 

 

W zajęciach, które odbędą się w 32 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku weźmie udział kilkudziesięciu weteranów misji poza granicami kraju oraz instruktorzy sportów walki z jednostek wojskowych Sił Zbrojnych RP. Dotychczas w projekcie wzięło udział ponad 250 żołnierzy, w tym 150 weteranów.

 

Celem projektu jest przede wszystkim integracja środowiska weteranów, a także zainteresowanie sportami walki jako dyscypliną utylitarną szczególnie dla wojskowych. „Projekt Wojownik” polega na organizowaniu raz w miesiącu zajęć edukacyjno-sportowych dla żołnierzy weteranów misji poza granicami kraju, weteranów poszkodowanych, instruktorów wychowania fizycznego jednostek wojskowych wszystkich rodzajów sił zbrojnych.

Zajęcia polegają na seminariach (treningach) z MMA, które będą prowadzić czołowi polscy zawodnicy walczący min. w najlepszej na świecie federacji UFC, europejskiej federacji KSW oraz mistrzowie innych federacji.

Informacja Prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze