Triumf Hercoga w ultramaratonie Moab Endurance Run

Inne
Triumf Hercoga w ultramaratonie Moab Endurance Run
fot. PAP

41-letni Piotr Hercog triumfował w jednym z najtrudniejszych ultramaratońskich biegów trailowych świata - Moab Endurance Run, zorganizowanym w amerykańskim stanie Utah. Dystans 385 km pokonał w czasie 60 godzin, 14 minut i 47 sekund.

Dla jedynego w stawce Polaka był to najdłuższy i jeden z najtrudniejszych startów w karierze.

 

"Uwielbiam takie biegi, które wnoszą coś nowego, a to był najdłuższy bieg w moim życiu" - powiedział Piotr Hercog na mecie podczas transmisji na żywo na oficjalnym Facebooku Moab Endurance Run.

 

Na trasie, na którą wyruszyło ponad 150 zawodników z kilkunastu krajów, znajdowały się dwa pasma górskie w pustynnym terenie stanu Utah.

 

Uczestnicy mieli 112-godzinny limit czasowy i aby się w nim zmieścić musieli utrzymywać średnie tempo w okolicach 3,4 km/godz.

 

Mieszkający w Kudowie Zdroju Hercog jest trenerem sportowym, instruktorem wspinaczki skalnej i taternikiem jaskiniowym. Od 25 lat związany z górami, a od 17 lat specjalizuje się w sportach wytrzymałościowych. Wspinał się w Tatrach, Alpach, Andach, Pamirze.

 

W 2017 roku zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji obcokrajowców w Tenzing Hillary Everest Marathon, a także był najlepszy w 42-kilometrowym biegu na Kilimandżaro.

 

Uczestniczył w wielu jaskiniowych wyprawach m.in. w Austrii, Chinach i na Ukrainie. Jest także wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski i zdobywcą Pucharów Polski w imprezach na orientację.

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze