Liga Narodów: Wilson znowu to zrobił! Walia ograła Irlandię

Reprezentacja Irlandii przegrała z Walią 0:1 w trzecim meczu obu drużyn grupy 4 Dywizji B Ligi Narodów. Jedynego gola strzelił z rzutu wolnego Harry Wilson.

Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się dosyć niespodziewanie. O ile wygrana Walii nie mogła nikogo dziwić, to jednak jej rozmiar owszem. Gareth Bale i spółka już do przerwy prowadzili 3:0, a skończyło się na 4:1. Irlandia zagrała wtedy koszmarnie, ale już kilka dni później postraszyła Polskę w meczu towarzyskim. Ostatnio zremisowała z Danią, podczas gdy Walia uległa w sparingowej potyczce Hiszpanii (1:4).

Na Aviva Stadium w Dublinie to Walijczycy mieli większe posiadanie piłki, ale to gospodarze czterokrotnie strzelali na bramkę Wayne'a Hennesseya. A po przerwie zaskoczył ich Harry Wilson. Piłkarz Derby County już kilka tygodni pokazał, że umie świetnie wykonać rzut wolny - trafił w meczu Carabao Cup z Manchesterem United. Tym razem uderzył bardzo podobnie, a piłka po raz kolejny zatrzymała się dopiero w siatce.