El. ME U-21: Polska - Gruzja. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Piłka nożna
El. ME U-21: Polska - Gruzja. Transmisja w Polsacie Sport Extra
fot. Cyfrasport

We wtorek piłkarska reprezentacja Polski do lat 21 zagra z Gruzją w ostatnim meczu eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy 2019. Aby zająć pierwsze miejsce, nie tylko muszą pokonać w Gdyni Gruzinów, ale liczyć na potknięcie Danii, która także o godz. 18 podejmie Wyspy Owcze.

Teoretycznie Polacy wciąż mają szansę na wygranie grupy, jednak realnie oceniając sytuację stawką meczu będzie udział w barażach. Przed ostatnim meczem eliminacji zespól Czesława Michniewicza tracą punkt do Danii, z którą w piątek w Aalborgu zremisowali 1:1. Jeżeli we wtorek Polacy wygrają z trzecią w tabeli Gruzją, a Duńczycy stracą u siebie punkty z Wyspami Owczymi, Biało-Czerwoni zdobędą bezpośredni awans.

 

To jednak mało prawdopodobny scenariusz, Duńczycy raczej nie wypuszczą awansu z rąk. Wówczas, bez względu na wynik, biało-czerwoni zakończą eliminację na drugim miejscu i zagrają w barażach. W nich spotkają się cztery najlepsze drużyny z drugich miejsc w dziewięciu grupach. W tej klasyfikacji Polacy są na trzecim miejscu. Zwycięstwo nad Gruzją będzie więc wyjątkowo cenne, podobnie jak ewentualne wygrana Danii z Wyspami Owczymi i wyjazdowe zwycięstwo Litwy nad Finlandią. W klasyfikacji "barażowiczów" nie liczą się bowiem punkty wywalczone z drużynami z ostatnich miejsc w grupie. Z Wyspami Owczymi Polacy wywalczyli tylko dwa punkty, a z Litwą sześć. Obecnie tabelę zamykają Litwini, ale mogą jeszcze przeskoczyć Wyspiarzy.

 

Transmisja meczu Polska - Gruzja we wtorek na kanale Polsat Sport Extra od godziny 17:50.

WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze