Kurek: Brakuje nam jeszcze wielu rzeczy

Siatkówka

Siatkarze Stoczni przegrali swój pierwszy mecz w ekstraklasie. Na parkiecie Netto Areny w Szczecinie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie oddała rywalom ani seta. Goście wygrali 3:0. – Brakuje nam jeszcze wielu rzeczy – powiedział atakujący gospodarzy Bartosz Kurek.

– Jechaliśmy tu trochę w nieznane, bo wprawdzie znamy indywidualne możliwości poszczególnych zawodników, ale nie jako drużyny. Najważniejszym momentem meczu była końcówka pierwszego seta, którą wygraliśmy i po niej było łatwiej – ocenił libero Zaksy, mistrz świata Paweł Zatorski.
 
Po drugiej stronie siatki grał jego kolega z reprezentacji Bartosz Kurek. Najlepszy gracz mundialu w Bułgarii i we Włoszech był najczęściej wysyłanym do ataku zawodnikiem przez kapitana Stoczni Łukasza Żygadłę.
 
– Mieliśmy swoje szanse w pierwszym secie i ich nie wykorzystaliśmy. Potem było trudniej. ZAKSA była dziś lepsza w obronie i wyprowadzaniu kontrataku. Dlatego wygrała. Brakuje nam jeszcze wielu rzeczy. Musimy je trenować i ulepszać – przyznał atakujący Stoczni. 

W załączonym materiale wideo skrót meczu 2. kolejki PlusLigi Stocznia Szczecin – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3.
RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze