Euroliga: Real Madryt zwyciężył w Mediolanie

W drugiej kolejce rozgrywek Euroligi koszykarzy Real Madryt wygrał wyjazdowy mecz z Olimpią Mediolan 91:85 (28:13, 22:28, 14:26, 21:24). Hiszpańską drużynę do zwycięstwa poprowadził Anthony Randolph, który zdobył 25 punktów.

W Mediolanie nie było niespodzianki. Real Madryt wygrał z Olimpią jedenaście z dwunastu poprzednich meczów, a w środę przedłużył tę passę, choć pierwsza kwarta mogła dać gospodarzom nadzieję na jej przerwanie. W kolejnych częściach gry wszystko wróciło do normy, Real doskonale grał w obronie, a pod koszem rywali szalał Amerykanin Randolph, który został wybrany najlepszym graczem tego meczu.

Królewscy rozpoczęli ten sezon Euroligi od zwycięstwa nad Darussafaką Tekfen Stambuł 109:93. Ekipa z Włoch też wystartowała dobrze, pokonała bowiem KK Buducnost VOLI Podgorica 82:71.

W następnej kolejce Real podejmie w Madrycie KK Budućnost VOLI, AX Olimpia zagra u siebie z Chimki Moskwa.

Wynik meczu 2. kolejki Euroligi koszykarzy:

AX Armani Exchange Olimpia Milano - Real Madrid 85:91 (28:13, 22:28, 14:26, 21:24)

Real Madryt: Anthony Randolph 25, Facundo Campazzo 21, Jaycee Carroll 12, Walter Tavares 12, Rudy Fernández 10, Jeffery Taylor 6, Felipe Reyes 4, Gabriel Deck 1,
Sergio Llull 0, Fabien Causeur 0, Ognjen Kuzmić 0

Olimpia Mediolan: Mike James 21, Vladimir Micov 20, Artūras Gudaitis 13, Kaleb Tarczewski 8, Nemanja Nedović 6 Jeff Brooks 6, Dairis Bertāns 6, Curtis Jerrells 3, Mindaugas Kuzminskas 2, Amedeo Della Valle 0.