Turniej Ligi Narodów siatkarek odbędzie się w dniach 21-23 maja 2019 r. w budowanej jeszcze hali widowiskowo-sportowej. Wezmą w nim udział także reprezentacje Niemiec, Tajlandii i Włoch.

 

- Chcielibyśmy zaproponować kibicom w Radomiu obejrzenie reprezentacji kobiet Jacka Nawrockiego w nowej formule siatkarskiej Ligi Narodów - powiedział Sęk podczas środowej konferencji prasowej w Radomiu. Według niego "smaczkiem' dla kibiców w Radomiu będzie także towarzyski mecz reprezentacji seniorów, który zostanie rozegrany jesienią przyszłego roku w ramach przygotowań do mistrzostw Europy i do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Tokio.

 

Wiceprezes PZPS zaznaczył, że powstanie w Radomiu nowoczesnej hali sportowej jest ważnym elementem powrotu wielkiej siatkówki do tego miasta.

 

- To miasto, które siatkówką stoi, które ma wielkie siatkarskie tradycje, zarówno męskie, jak i żeńskie; seniorskie i młodzieżowe; zarówno halowe jak i plażowe. Decyzja o wybudowaniu nowej hali sportowej, która powstaje w Radomiu, stała się dla nas sygnałem, żeby pokazać tutaj oprócz klubowej siatkówki, siatkówkę międzynarodową, reprezentacyjną.

 

Według prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego duże wydarzenia sportowe, które odbędą się w mieście, będą okazją do jego promocji w całym świecie.

 

- Takie imprezy pozwolą nam również kształcić nowe pokolenia siatkarzy i budować potęgę radomskiej siatkówki - zaznaczył.

 

Obiekt w Radomiu ma spełniać wymogi międzynarodowych federacji sportowych. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom będzie w niej można prowadzić rozgrywki w wielu dyscyplinach, takich jak siatkówka, koszykówka czy piłka ręczna. Na widowni ma być 5 tys. miejsc siedzących, z czego minimum 3,5 tys. to miejsca stałe, a ok. 1,5 tys. przygotowywane w zależności od rodzaju imprezy na trybunach przenośnych lub rozsuwanych. W okresie pomiędzy wydarzeniami sportowymi w hali mają być organizowane widowiska kulturalne, konferencje, wystawy i koncerty. 

 

Otwarcie hali zaplanowano na 17 listopada 2018 r. pięć dni później ma się w niej odbyć pierwsza impreza - organizowana przez Mateusza Borka gala bokserska.