Mbappe wrócił na stare śmieci

Piłka nożna
Mbappe wrócił na stare śmieci
fot. PAP

Kylian Mbappe odwiedził w środę Bondy, przedmieście Paryża, gdzie się wychował. Gwiazdę francuskiego futbolu witały tysiące osób. - Wierzcie w swoje marzenia. Mam nadzieję, że pewnego dnia jeden z was będzie na moim miejscu - powiedział zwracając się do młodzieży.

- To ogromne przeżycie powrócić tu jako mistrz świata. To najpiękniejszy prezent - powiedział 19-letni Mbappe, który trzy miesiące temu zrobił furorę podczas mundialu w Rosji i został uznany za najlepszego młodego piłkarza turnieju.

 

- Jestem bardziej szczęśliwy niż wy. To zaszczyt wrócić tutaj do was, do mojego domu w Bondy - dodał, nie kryjąc wzruszenia. W odpowiedzi usłyszał skandowanie: "Kylian! Kylian!".

 

Mbappe spędził popołudnie razem z grupą około 900 młodych ludzi. Dzień wcześniej grał w Saint-Denis w meczu reprezentacji Francji z Niemcami (2:1) w ramach Ligi Narodów.

 

Napastnik kameruńskiego pochodzenia jest obecnie jednym z najdroższych piłkarzy świata. W lipcu Paris Saint-Germain odkupił go z AS Monaco za 180 mln euro. Mimo 19 lat Mbappe rozegrał w reprezentacji Francji już 26 meczów i strzelił 10 goli. 

MM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze