PlusLiga: Chemik Bydgoszcz pokonał Cuprum Lubin

W spotkaniu 2. kolejki PlusLigi siatkarze Chemika Bydgoszcz ograli na wyjeździe Cuprum Lubin 3:1. To już drugie zwycięstwo zawodników Jakuba Bednaruka, którzy w poprzednim meczu pokonali PGE Skrę Bełchatów 3:2.

Podczas pierwszej partii, siatkarze Chemika Bydgoszcz nie oddali gospodarzom prowadzenia nawet na chwilę. Zawodnicy Jakuba Bednaruka utrzymywali dwupunktową przewagę przez większość seta, pod koniec zwiększając ją aż do 6 punktów.

W drugim secie, Chemik Bydgoszcz nadal pozostawał liderem, grając równo i bez wielu niewymuszonych błędów. Gospodarze próbowali odbudować straty, ostatecznie przegrali różnicą dwóch punktów.

Trzeci set rozpoczął się od sześciopunktowego prowadzenia Cuprum Lubin. Podopieczni Jakuba Bednaruka nie byli w stanie odrobić wysokiej straty, przy jednocześnie dużo słabszej skuteczności w ataku. W ostatnim secie siatkarze Chemika Bydgoszcz nie oddali już wypracowanego prowadzenia, wygrywając całe spotkanie 3:1. MVP całego meczu został środkowy zespołu z Bydgoszczy - Michał Szalacha.

Cuprum Lubin – Chemik Bydgoszcz 1:3 (19:25, 23:25, 25:16, 22:25)

Cuprum: Igor Grobelny, Przemysław Smoliński, Jakub Ziobrowski, Masahiro Yanagida, Mariusz Marcyniak, Kert Toobal – Jędrzej Gruszczyński (libero) oraz Damian Boruch, Maciej Gorzkiewicz, Adrian Patucha, Jakub Wachnik.

Chemik: Maksim Morozau, Raphael Margarido, Bartłomiej Lipiński, Michał Szalacha, Bartosz Filipiak, Nikola Kovacevic – Adam Kowalski (libero) oraz Kacper Bobrowski (libero), Paweł Gryc, Mateusz Siwicki, Jan Lesiuk, Piotr Sieńko, Mateusz Witek.