PlusLiga: Lepa i Mielewski typują wyniki 2. kolejki (WIDEO)

Siatkówka
PlusLiga: Lepa i Mielewski typują wyniki 2. kolejki (WIDEO)
fot. PAP

Przed nami kolejne emocje związane z rozgrywkami PlusLigi. W drugiej kolejce dojdzie do wielu bardzo ciekawie zapowiadających się spotkań. Na miano szlagieru wyrasta starcie Stoczni Szczecin z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. O wytypowanie wyników tego meczu oraz pozostałych środowych rywalizacji pokusili się w ramach kolejnego odcinka "Prawdy siatki" Marcin Lepa, a także Jerzy Mielewski.

Typy Marcina Lepy na 2. kolejkę PlusLigi:

 

Stocznia Szczecin - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3

 

W Szczecinie mieliśmy mały falstart, bo nie obejrzeliśmy starcia z Treflem. No to teraz poznamy dyspozycję Stoczni. Na pierwszy ogień ZAKSA. Będzie to mega interesujące starcie. Bardzo ciężki typ, ale ja mimo wszystko postawiłbym na gości.

 

Asseco Resovia Rzeszów - ONICO Warszawa 3:2

 

Resovia przegrała pierwszy mecz w Zawierciu, toteż teraz wymagania u siebie będą większe. Stawiam znowu na długi mecz i zwycięstwo gospodarzy.

 

Cuprum Lubin - Chemik Bydgoszcz 1:3

 

Skoro Chemik wygrał z PGE Skrą Bełchatów, to tak na fali obstawię zwycięstwo także w Lubinie. Nie mieli dużo czasu na regenarację sił, ale mimo wszystko postawię na nich.

 

Aluron Virtu Warta Zawiercie - Jastrzębski Węgiel 1:3

 

Czy w Zawierciu czeka nas druga sensacja? Czy będzie jednak zwycięstwo ekipy Fefe De Giorgiego? Postawię jednak na Jastrzębski Węgiel.

 

Indykpol AZS Olsztyn - Cerrad Czarni Radom 1:3

 

Dwie drużyny, które przegrały w pierwszej kolejce. Stawiam na odbudowanie radomskiej ekipy.

 

Trefl Gdańsk - GKS Katowice 3:2

 

GKS zaprezentował się bardzo dobrze w swym pierwszym meczu. Tak naprawdę gdyby nie ta szalona pogoń olsztynian w trzecim secie, to powinno to zakończyć się dużo wcześniej. Stawiam na zacięte spotkanie i twardy, długi mecz.

 

PGE Skra Bełchatów - MKS Będzin 3:1

 

Bełchatowianie muszą koniecznie odbudować się. Tacy zawodnicy jak Łomacz, Kochanowski i Szalpuk są tuż po mistrzostwach świata i potrzebują jeszcze trochę czasu.

 

Typy Jerzego Mielewskiego na 2. kolejkę PlusLigi:

 

PGE Skra Bełchatów - MKS Będzin 3:1

 

Myślę, że Skra się ogarnie, bo to będzie dla nich taki wstrząs, że jednak trzeba wziąć się do roboty. Pamiętajmy, że każde punkty są istotne, co pokazał poprzedni sezon.

 

Stocznia Szczecin - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1

 

Stawiam na zwycięstwo Stoczni, chociaż tej ekipy nie widziałem. Falstart w ostatni weekend, ale teraz znowu przed własną publicznością. Jeżeli światło wytrzyma, to powinno być zwycięstwo.

 

Trefl Gdańsk - GKS Katowice 3:1

 

Trefl także jeszcze nie inaugurował ligi, natomiast GieKSa wygrała z Olsztynem, aczkolwiek ja GKS-u wysoko w tym sezonie nie klasyfikuję.

 

Indykpol AZS Olsztyn - Cerrad Czarni Radom 0:3

 

Cerrad musi się obudzić, bo mówiono o nich dobrze, a ich mecz z Jastrzębskim Węglem wypadł blado. Jakoś nie mam wiary w Indykpol. Może muszą mnie przekonać, że tam jest potencjał.

 

Aluron Virtu Warta Zawiercie - Jastrzębski Węgiel 2:3

 

W tej parze jest bardzo ciekawie, bo ja od razu uważałem, że Warta będzie w okolicach pierwszej szóstki w tabeli. Tu może być niespodzianka. Warta może być takim czarnym koniem, aczkolwiek Jastrzębie jest mocne.

 

Asseco Resovia Rzeszów - ONICO Warszawa 3:1

 

Jak Asseco zacznie strzelać u siebie zagrywką, to wygra ten mecz. Jeśli ONICO wygra, to ostatecznie mnie do siebie przekona.

 

Cuprum Lubin - Chemik Bydgoszcz 1:3

 

To nie będzie trzysetowy mecz. Chemik podobał mi sie w starciu z PGE Skrą Bełchatów.

 

 

 

"Prawda siatki" w załączonym materiale wideo.

 

Mecz Stocznia Szczecin - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle od godz. 18:00 w Polsacie Sport.

 

Mecz Asseco Resovia Rzeszów - ONICO Warszawa od godz. 20:30 w Polsacie Sport.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie